+380673870816 +380673870816

У МЕГУ обговорили проблеми у дошкільній освіті та шляхи їх подолання

Про проблеми дошкільної освіти сьогодні говорили у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Зокрема розповісти студентам про стан українського дошкілля до вишу завітала відомий науковець доктор педагогічних наук Алла Богуш.

Роботі у дитячому садочку пані Галина віддала 20 років свого життя. Працювати з дітьми любить, втім каже, що з кожним роком стає дедалі важче, адже на заваді стають все нові і нові проблеми.

Галина Зень, вихователь-методист ДНЗ №32:

- Взагалі проблем в дошкільній освіті є чимало. По-перше, це низька заробітна плата вихователів. По-друге, сьогодні постійно змінюється програма, а це також впливає на майстерність педагогів, адже доводиться постійно переключатися з однієї програми на іншу.

Проблеми дошкільної освіти сьогодні обговорили і у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Про шляхи їх вирішення зі студентами дошкільного профілю та власне працівниками дитячих садочків говорила доктор педагогічних наук Алла Богуш. Науковець каже, що змінити ситуацію на краще нині може підвищення кваліфікаційної рамки дошкільної освіти.

Алла Богуш, доктор педагогічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі освіти:

- Дошкільна освіта за європейською рамкою належить до нульового рівня, а нам би дуже хотілося, аби дошкільна освіта належала до першого рівня, як і початкова освіта, щоб нас зрівняли з початковою освітою.

Окрім того, не завадило б покращити і методичну базу.

Алла Богуш, доктор педагогічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі освіти:

- Нам потрібно забезпечити методично-базовий компонент дошкільної освіти. Це методичний посібник, це серія картин, це зошит для дитини, яким вона може користуватися і в сім’ї, і в дошкільному навчальному закладі.

Запросили Аллу Богуш до МЕГУ не випадково. Адже саме з її легкої руки у цьому виші почали готувати спеціалістів дошкільної освіти.

Тамара Пагута, директор Інституту педагогічної освіти МЕГУ:

- Алла Михайлівна ліцензувала в нашому університеті дану спеціальність. На сьогоднішній день у нас навчається близько 50 студентів на денній формі і стільки ж заочно. Дана спеціальність у нас в університеті діє 2 роки.

Можливості поспілкуватися із видатним науковцем та дізнатися її думку щодо проблем дошкільної освіти та шляхи їх усунення студенти пропустити не змогли. Відтак у найбільшій аудиторії університету не було жодного вільного місця.

Схожі статті