+380673870816 +380673870816

Вогнеборці закликають жителів Рівненщини дотримуватися правил експлуатації пічного опалення

Щорічно з настанням холодів посилюється небезпека збільшення кількості пожеж у житловому секторі. До цього під час опалювального сезону призводять порушення експлуатації пічного, газового опалення та електрообладнання. 

Пічне опалення для більшості вже є пережитком минулого, проте, й сьогодні для декого це щоденна реальність. Як правило, це люди похилого віку, для яких користуватися пічним опаленням стало вже звичним та й встановлення систем опалення сучасного зразка їм не по кишені. Тож, на жаль, ця категорія громадян найчастіше потрапляє до групи ризику.

Однією з найпоширеніших причин загибелі людей при влаштуванні пічного опалення є отруєння чадним газом, який потрапляє у помешкання, якщо передчасно закрити пічну заслінку. Як правило, такі випадки трапляються через нехтування елементарними правилами експлуатації пічного опалення. Про це повідомила ДПРЧ-2 ГУ ДСНС в Рівненській області.

Так, останній прикрий випадок трапився 4 листопада у селі Левятин Радивилівського району. Вогонь знищив комп’ютер, речі домашнього вжитку, перекриття в кімнаті на другому поверсі житлового будинку. Попередньою причиною стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Для запобігання надзвичайних ситуацій, попередження пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні вимоги норм та правил щодо користування різними опалювальними приладами:

очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону, опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 сантиметрів від дерев’яних конструкцій перекриття горища;

відстань від печі до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 метра, а від топкових отворів – не менше 1,25 метра, також біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист;

на горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути оштукатурені.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається: залишати печі, які топляться, без догляду; користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини; розміщати паливо й інші горючі речовини безпосередньо перед топковим отвором; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топки; використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи; здійснювати топку печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;закріплювати на димових трубах антени телевізорів; використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.

ДПРЧ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області попереджає, що недотримання цих правил може призвести до значних матеріальних збитків та загрози життю і здоров’ю.

Схожі статті