+380673870816 +380673870816

В МЕГУ презентували наукову монографію про боротьбу за українську національну символіку

Історію боротьби за українську незалежність та національну символіку на Рівненщині у вигляді монографії презентували сьогодні в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті. Автору книги "Ми вище прапор підіймемо" Івану Демянюку вдалося об’єднати архівні дані, свідчення очевидців, власні спостереження та переживання історично цінного періоду. 

Це період великих прагнень, рішучості, єднання та змін. Монографія присвячена історії про боротьбу за незалежність України та національну символіку, увібрала в себе не лише важливу хронологію подій 1988-1991 років, а й ґрунтовні свідчення, спогади очевидців та безпосередньо учасників боротьби за незалежність.

Іван Демянюк, автор монографії, викладач МЕГУ ім. академіка С. Дем’янчука:

- Це книга, яка з одного боку є історичною, з іншого боку вона формує світогляд людей, особливо молодшого покоління. Адже не всі знають як відбувалась ця боротьба, а з точки зору наукової – це є варіант першопрохідця цієї історичної і політологічної тематики.

Ця монографія повністю відтворює фон та історичний контекст того періоду, – розповідають науковці. Усе завдяки архівним точним даним та спогадам самого автора, який безпосередньо брав участь у тих визначних для нації подіях. Критики кажуть, що книга буде цікавою не лише науковцям та дослідникам, а й молодому поколінню, народженому вже в незалежній Україні.

Андрій Жив’юк, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії МЕГУ ім. академіка С. Дем’янчука:

- Ця книга має виховний ефект. Оскільки це текст, на якому можна виховувати патріотизм у громадян України. Тому, я кажу, що ця книга особлива.

Презентували книгу в рамках місяця присвяченого історико-філологічному факультету МЕГУ. Під час зустрічі відомі науковці не лише обговорювали із студентством цінність монографії, а й пригадували ті величні та визначні для України часи, коли нації вдалося згуртуватись.

Сергій Кричильський, журналіст:

- Де б не з’являлися громади з жовто-синіми прапорами, там було жорстоке протистояння. Пам’ятаю, яке було протистояння в Дубні. Особи в цивільному, працівники КГБ, міліції. Там Олексі Федоровичу Новаку, до реі, він кандидат наук та мій вчитель, вирвали з пальто тризуб. Значок був з латуні.

Усі ці історії очевидців й увібрала в себе наукова монографія. Вийшла вона тиражем 600 примірників. Певну частину книг Іван Демянюк пообіцяв безкоштовно передати для бібліотек навчальних закладів області. Пізніше вона буде доступна і у Всесвітній павутині.

Схожі статті