+380673870816 +380673870816

Студенти МЕГУ познайомилися із роботою апеляційного суду Рівненщини

Познайомитися із судовими реаліями, однак не в залі суду, а у стінах вишу. Така можливість сьогодні випала студентам Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Про судову систему, її плюси і мінуси їм розповів очільник апеляційного суду Рівненщини Олег Полюхович.

Сьогодні у пошуках справедливості громадяни все частіше звертаються до Феміди. Через суд намагаються вирішити різні питання. Та найбільше із них, за неофіційною статистикою, стосується земельних суперечок. Нині у нашій державі судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Останніх у Рівненській області 18.

Олег Полюхович, голова апеляційного суду Рівненської області:

- В області є в кожному районному центрі або місті 2 суди, міський – Рівненський міський, Кузнецовський і є Дубенський міськрайонний, тобто його юрисдикція розповсюджується і на місто, і на район. Раніше було 2 суди, але їх об’єднали указом Президента в один. Все решта, а це ще 15 судів, то є районні суди.

Якщо рішення суду першої інстанції не задовольняє якусь із сторін, то вона має право оскаржити його в апеляційному суді. У Рівненській області із червня цього року його очолює Олег Полюхович. Про судові реалії сьогодні він розповів і студентам МЕГУ. Поділився з ними і свіжою статистикою. Каже, що громадяни з кожним роком дедалі частіше подають на апеляцію.

Олег Полюхович, голова апеляційного суду Рівненської області:

- За перше півріччя 2013 року до нас надійшло 540 справ та матеріалів кримінального провадження, тобто трішки менше 10 відсотків від того, що розглядає місцевий суд оскаржувалися до апеляційної інстанції. 1337 цивільних справ, якщо розглянули 15600, то до нас надійшло 1300 за перше півріччя, тобто менше 10 відсотків, 130 апеляційних скарг у справах про адміністративне порушення.

Подібні зустрічі із владними людьми у МЕГУ влаштовують вже не вперше. Кажуть, що для студентів це хороша можливість повчитися.

Андрій Матвійчук, декан юридичного факультету МЕГУ:

- Ми знайомимося із представниками різних органів юстиції, суду, а також правоохоронних органів, які працюють на теренах нашої області, щоб наш студент мав безпосередній контакт з тими людьми, з якими, сподіваємося, скоро буде працювати і під керівництвом яких буде працювати.

Полюбляють такі зустрічі і студенти, адже під час розмови вони можуть отримати відповіді на всі питання, які їх цікавлять із перших вуст. Тому таку можливість намагаються не проґавити.

Схожі статті