+380673870816 +380673870816

У Рівному визначили переможців Міжнародного театрального фестивалю "ЛіхтArt"

Шлях до Голгофи. Який він може бути? Своє бачення людської гріховної сутності продемонструвала у виставі "Сім кроків до Голгофи" за мотивами п’єси Гончарова молодь київського Народного студентського театру "Вавилон". Дійство представили глядачам в рамках Міжнародного театрального фестивалю "ЛіхтArt" в ПДМі. 

Це історія про простого чоловіка, що зажадав стати месією та повелителем. Влада, фарс, зловживання, злет та стрімке падання. Виставу для глядачів, які хочуть думати та аналізувати продемонстрували актори Народного студентського театру "Вавилон" Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Нагадаємо, Міжнародний фестиваль "ЛіхтArt" на кількох сценах міста об’єднав талановиту молодь не лише України, а й близького зарубіжжя. Свій творчий доробок презентували і кияни. Кажуть, що у своєму репертуарі простих, примітивних п’єс на побутову тематику не мають. Підтвердженням цього стала й вистава "Сім кроків до Голгофи". Режисер її характеризує як інтелектуально-повсякденну.

Ірина Савченко, художній керівник Народного студентського театру "Вавилон" Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова:

- Насправді всі ті ідеї, образи, що були на сцені, це ми. В кожному з нас існує безліч гріхів, які дозволяють пройдисвітам здобувати над нами владу. Ми їх на цю Голгофу виводимо і ми їх звідти скидаємо. 

Актори, майбутні філологи, які грали у виставі розповідають, що у складні психологічні ролі вживатись було не так складно, набагато важче було вийти з них.

Народний студентський театр "Вавилон" Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова:

- Перед тим як подати на сцені загальну картину, ми переживали самі усе. Думаємо, нам вдалося донести до глядача те, що ми хотіли. Хочеться сказати, що дуже круто, що є такі фестивалі. Тут відбувається певний взаємообмін.

Протягом усього фестивалю аналізували театральний матеріал, підтримували та заодно й критикували митців представники журі. Оцінили й творчий доробок киян.

Світлана Органіста, член журі, актриса:

- Це дуже цікавий світоглядний, філософський матеріал. Це дуже важливий момент, який дає надію, що в цьому світі не все так погано і що люди, які задумуються над такими речами, насправді зроблять наш світ кращим.

Переможців фестивалю оголосили минулої суботи. Кращим молодіжним театром визнали гостей з Білорусі - зразкововий театр-студію "Паралель". Перше місце серед студентських театрів посіла майстерня Давида Бабаєва, Київської академії естрадного та циркового мистецтв. Кращим дитячим колективом назвали Народний музично-драматичний театр "Буратіно". Гран-прі фестивалю отримала драма про місце людини у світі театру-студії "Deep" з Луганську.

Схожі статті