+380673870816 +380673870816

Незважаючи на труднощі, за два роки Рівненський льонокомбінат досяг значних успіхів

Через терни до своїх зірок. Пройшло вже два роки як колишній гігант текстильної промисловості Рівненський льонокомбінат відновив своє виробництво. Втім підняти підприємство із колін було нелегко. На заваді одна за одною почали виростали все нові й нові проблеми. Нагадаємо, через свавілля Рівненської митниці, непорозуміння із місцевими енергетиками та судову тяганину через земельну ділянку Рівненський льонокомбінат ледь не припинив свою роботу, так і не запрацювавши на повну потужність. Нині, схоже, ці труднощі вже позаду. На підприємстві налагоджено повний цикл виробництва трикотажу та щодня виготовляють декілька тонн якісної тканини. 

Майже два десятки років Рівненський льонокомбінат стояв напівзруйнований. Занепадали промислові площі: у приміщеннях протікав дах, а стіни покривалися мохом. Проте, у 2008 році за рекомендацією Мінпромполітики України власником збанкрутілого льонокомбінату став хмельницький підприємець Олег Червонюк. Саме тоді у підприємства з’явилося друге дихання. А два роки тому, 5 листопада, екс-гігант текстильної промисловості розправив свої крила і відновив виробничий політ.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Це був той перший крок, коли підприємство запрацювало принципово на новій основі. Це абсолютно нова технологія, абсолютно нове обладнання, яке дало можливість випускати конкурентоздатну якісну продукцію світового рівня і для нас це дійсно було святом. Ми урочисто відкривали, запрошували гостей і на сьогоднішній день ми продовжуємо працювати і продовжуємо розвиватися.

Та піднімати Рівненський льонокомбінат із колін, згадує Олег Червонюк, було нелегко. Заважали то проблеми із митницею, то непорозуміння із місцевими енергетиками.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Якщо нам заважають працювати, то ми адекватно реагуємо на такі проблеми, починаючи від судів, страйків і так далі. Ми намагаємося всіма законними шляхами вирішити ці проблеми, які є на сьогоднішній день. І результати цієї роботи є. Наше підприємство непогано працює. Митниця, до речі, з нами теж нині працює непогано.

Тому труднощі на заваді здобуткам не стають. Станом на листопад 2013 року на Рівненському льонокомбінаті в три зміни вже працює понад три сотні робітників. За добу тут виготовляють близько 5 тонн якісної тканини. І хоча порівняно із турецькими підприємствами це в рази менша потужність, однак, нині саме завдяки їх виробництву, тішиться Олег Червонюк, льонокомбінат диктує ціни на українському ринку. Сьогодні тканину вдалося здешевити на 30 %, відповідно нижча собівартість і у виробників готового одягу. Надалі ж темпи розвитку збавляти не будуть, а навпаки - нарощуватимуть.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Продовжується відновлення цехів. Думаю, що протягом двох місяців ми запустимо ще одну лінію. Будуть з’являтися нові види тканин.

Також у планах на Рівненському льонокомбінаті збудувати власну котельню та систему очисних споруд, що дозволить підприємству швидше набрати нових виробничих обертів та не залежати від дорогого російського газу. Незабаром планують відкрити і власний магазин.

Схожі статті