+380673870816 +380673870816

На Рівненщині третину ВІЛ-інфікованих складає міське населення

З моменту першого зафіксованого випадку ВІЛ-інфекції і до сьогодні на Рівненщині зареєстровано понад 2 тисячі ВІЛ-інфікованих осіб. Нині на обліку в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває 1300 чоловік. Третину хворих складає саме міське населення. Питання боротьби з подальшим розповсюдженням ВІЛ-інфекції обговорили представники міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. 

Сьогодні на обліку в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває 575 ВІЛ-інфікованих рівнян. За словами медиків, така статистика в порівнянні з іншими регіонами є відносно прийнятною. Тим паче, що за останні роки на Рівненщині вдалось зупинити зростання темпів поширення хвороби. Також все більше людей почали перевірятися на ВІЛ-інфекцію та у разі її виявлення звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Олена Гандзюк, головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом:

- З 50% рівень диспансеризації ВІЛ-інфікованих зріс до 85%. Тобто 85% ВІЛ-інфікованих вже стають на облік у лікувальні заклади. Це ті люди, які вже мали контакт з медичним працівником. Це дуже хороший показник і в Рівненській області він дуже високий.

Проте, якщо з часом медикам вдалось донести до людей те, що ВІЛ-інфекція це не вирок і вона піддається лікуванню, то тепер проблемою номер один для них стало саме лікування. Так, на Рівненщині функції обласного інфекційного центру виконує інфекційне відділення центральної міської лікарні. І хоча медична допомога ВІЛ-інфікованим громадянам там надається, проте, умови їх перебування далекі від п’ятизіркових.

Олег Степчин, міський спеціаліст з питань надання допомоги хворим на ВІЛ/СНІД, лікар-інфекціоніст центральної міської лікарні:

- В інфекційному відділенні відведено ще за старими нормами дві палати для лікування ВІЛ-інфікованих. Поступають важкі хворі в ті палати, що є спареними, з різними нозологічними формами опортуністичних інфекцій, хворі з антибіотикорезистентними пневмоніями, хворі з ураженням головного мозку. І всі вони перебувають в одній палаті.

Вирішити це питання вже найближчим часом планують за допомогою не лише ремонту, а й суттєвого розширення інфекційного відділення міської лікарні. Проте, хворі на ВІЛ-інфекцію окрім не зовсім комфортних умов перебування, подекуди зіштовхуються ще й із стигматизацією з боку лікарів. Про це розповів регіональний представник Рівненського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Юрій Лазаревич. Тут також надають допомогу ВІЛ-інфікованим. Вирізняється ця організація з-поміж інших тим, що в ній працюють консультанти, котрі самі живуть з цією недугою.

Юрій Лазаревич, регіональний представник Рівненського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ:

- В нас працюють консультанти за принципом "рівний рівному". Це ті люди, які самі хворіють на ВІЛ-інфекцію. Також ми займаємось супутніми хворобами - це туберкульоз, гепатит С. Тобто в нас працюють ті люди, які самі хворіють чи вже перехворіли та можуть на власному досвіді і своїм прикладом надихнути людей на правильний прийом ліків.

Спростували медики розповсюджену думку, що ВІЛ-інфіковані жінки обов’язково народжують хворих дітей. Так, за статистикою, що ведеться з 2000 року на Рівненщині зареєстровано майже 450 випадків ВІЛ-інфекції у вагітних, з них 350 жінок народили дітей, і лише 16 дітям передалась недуга матері. Проте, за свідченнями медиків, кожна друга жінка дізнається про те, що є хворою на ВІЛ вже під час вагітності. Адже симптоми цієї хвороби на перших стадіях непомітні. А рання діагностика - запорука ефективного лікування. Тому медики вкотре наголошують не ставитись легковажно до свого здоров’я та проходити тести на ВІЛ-інфекцію. Зробити це можна цілком анонімно в обласному центрі СНІДу або ж в будь-якій поліклініці.

Схожі статті