+380673870816 +380673870816

Очільник Рівненщини перевірив умови лікування ветеранів

В яких умовах лікуються ветерани нашої області? Це днями перевіряв очільник Рівненщини Василь Берташ. Так, у день відзначення 69 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників голова завітав до обласного госпіталю ветеранів війни, що у Клевані. З початку року заклад вже прийняв близько двох тисяч пацієнтів.

Басейн, масаж, аромотерапія, фітобар та ще близько тридцяти видів лікувальних процедур. Це не курорт, а фізіотерапевтичний корпус обласного госпіталю інвалідів війни у Клевані. Нині на лікуванні тут перебуває близько двохсот чоловік. У свої 87 ветеран війни Іван Гончаренко не лише в басейні значні дистанції долає, а й до жінок заграє.

Іван Гончаренко, ветеран:

- У басейні водичка хороша. З  дівчатами б покупатись. Був би люкс.

Іван Іванович купається і водночас згадує, якою крижаною вода була у грудні під час форсування річки Вісла. Каже, що тільки тепер ветерани отримали заслужений відпочинок та гідні умови для лікування.

Іван Гончаренко, ветеран:

- Щоб ще так було вдома. Годують добре, персонал хороший. Особисто я, претензій не маю.

Загалом в обласному госпіталі ветеранів війни функціонує сім клінічних відділень, де проводять не лише діагностику, а й здійснюють операції. За дев’ять місяців тут пролікували понад три тисячі пацієнтів, з них дві тисячі – це ветерани Другої світової війни. Свою діяльність фізіотерапевтичний корпус відновив лише у 2010 році за підтримки Президента України. Особисто перевірити як нині функціонує заклад та поспілкуватись з ветеранами завітав очільник області Василь Берташ.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Звичайно, що прекрасні умови. Люди отримують якісні послуги. Я спілкувався з ветеранами, скарг немає. Також хочу подякувати Президенту за підтримку. Він не лише на нарадах дає доручення створити належні умови для ветеранів, а й підтримує. Цей заклад, який є в госпіталі, найкращий в Україні.

Ветерани тут поєднують лікування із дозвіллям. Ось у цьому фітобарі наливають стареньким смачні та поживні чаї.

Бліц:

- П’ємо чаї різні. Лікарі, персонал тут прекрасні. Будемо їхати додому, то напишемо всім подяку.

Заклад нині продовжує розвиватись. В планах у дирекції оновлення медичного обладнання та реконструкція даху.

Андрій Бурачик, начальник КЗ "Рівненський обласний госпіталь інвалідів війни":

- У терапевтичному корпусі потрібно замінити дах. У нас виготовлена проектно-кошторисна документація. Є надія, що до початку 2014 року ці роботи будуть проведені.

Як розповідають в дирекції, потрапити у цей госпіталь ветерани можуть за направленням свого лікаря. Якщо ж такої рекомендації від медиків вони не отримали, до госпіталю можна приїхати самостійно для проходження діагностики і подальшого курсу лікування. Разом з ветеранами Другої світової війни, двері закладу відкриті і для вояків УПА, воїнів-інтернаціоналістів та для вдів загиблих.

Схожі статті