+380673870816 +380673870816

Своє 90-річчя відсвяткувала визволителька Рівного від німецьких загарбників

В 1944 році вона захищала Рівне від німецьких загарбників, а вже сьогодні святкує своє 90-річчя із посмішкою на вустах та спогадами. Привітати захисника Вітчизни Віру Муригіну з днем народження завітали перші особи міста. Іменинниця свій ювілей відзначала символічно, в приміщенні кафе "Офіцерське". Цікаво, що таких визволителів як Віра Василівна у нашому місті залишилось лише троє. 

З орденами на грудях зустрічала гостей та зі сльозами на очах слухала фронтові пісні. Вірі Муригіній було 17, коли вона добровільно вирішила піти на фронт. У 1945 році прибула до Рівного, тут і лишилась. Пригадує в якому занедбаному стані було місто та як його вдалося відновити.

Віра Муригіна, ювілярка:

- Коли ми прийшли в Рівне, все було запущене. Нас було 70 жінок, а потім залишилось 5 чи 6. Всі від’їжджали додому, а я залишилась в Рівному.

Залишилась і прожила тут все життя з чоловіком, якого зустріла на фронті саме в Рівному. Тепер Вірі Василівні дев’яносто. Привітати героїчну іменинницю з ювілеєм завітали перші особи міста – очільник Рівного Володимир Хомко та депутати.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я себе рахую рівнянином з історією у 56 років. Уявляю, що на ваших очах пройшло. Я просто дякую, що ви є. Дякую, що ваше покоління дало можливість будувати ту державу, яку ми зараз маємо. За ваше здоров’я.

Попри усі привітання від чиновників, найприємнішим сюрпризом для бабусі став візит та побажання восьмирічного правнука Іллі.

Ілля Логінов, правнук:

- Я приїхав із Москви, щоб відсвяткувати бабусин день народження. Їй 90 років виповнюється і я знаю, що вона пройшла всю війну і їй було дуже важко.

Таких героїв-визволителів як Віра Василівна у Рівному залишилось лише троє. Їхня пам'ять як скарбниця історії, що зберігає всі сокровенні спогади воєнних днів. Їх поради сьогодні на вагу золота.

Віра Муригіна, ювілярка:

- Я вам скажу, що ми дуже багато віддали Рівному. Казарми були занедбані і ми все робили для того, щоб поселити солдат. Ми не знали, що таке "не хочу", "не буду" і "не піду" і я б хотіла, щоб молодь була теж такою.

Підняти келих за здоров’я іменинниці гості планують і на 100-річному ювілеї героїчної бабусі.

Схожі статті