+380673870816 +380673870816

На Рівненщині в обласному соціальному гуртожитку відгуляли весілля

Для закладу це особлива подія. Адже тут мешкають випускники інтернатів, які мають непрості долі, котрі з тих чи інших причин не жили з рідними батьками. Тим часом двоє таких молодих людей – Іван Хомич і Майя Гарлайчук вирішили створити сім’ю. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Вона студентка-п’ятикурсниця Рівненського державного гуманітарного університету, у майбутньому соціальний психолог. Він вже здобув робітничу професію, працює на підприємстві. І Майя, і Іван певний час виховувалися у дитячих будинках сімейного типу. А коли досягли повноліття – поселилися в соціальному гуртожитку. Загалом у закладі впродовж 3 років можуть проживати сироти та позбавлені батьківського піклування віком 15-18 років, які вже закінчили навчання й не мають помешкання, а також молоді люди із цієї категорії, яким від 18 до 23 років.

До речі, це вже друге весілля у гуртожитку. Майя і Іван на ньому були дружкою та дружком. Відтоді й почали зустрічатися. А нині побралися. Із одруженням їх вітали батьки-вихователі, працівники соціального гуртожитку, представники обласної влади. Голова облдержадміністрації Василь Берташ подарував молодятам побутову техніку. Тим часом Майї та Івану в закладі виділили окрему кімнату.

Загалом, на сьогодні в соціальному гуртожитку проживає 22 юнаків та дівчат. 8 із них є студентами. Для них цей заклад є не лишень помешканням. Тут їм надають психологічну, юридичну, соціально-педагогічну та іншу допомогу, аби легше було адаптуватися до самостійного життя. Адже для багатьох випускників інтернатів це буває проблемою.

Водночас в області і надалі працюють над тим, аби покращувати якість соціальних послуг краянам найуразливіших категорій, у тому числі сиротам та позбавленим батьківського піклування. На цьому й акцентує Глава держави.

Завдяки соціальним ініціативам Президента України, на Рівненщині побільшало соціальних працівників, формат роботи яких змінився. Так, тепер вони працюють не лишень над подоланням наслідків складнощів, які виникають у сім’ях, а й над профілактикою. Тобто виявляють проблемні родини на ранній стадії. Саме тоді допомога є ефективнішою.

Схожі статті