+380673870816 +380673870816

Рівненські майстрині вишили унікальний "Кобзар"

У Рівному вишили унікальну копію славетної та легендарної книги Тараса Григоровича Шевченка "Кобзаря". За клопітку роботу взялися рівненські майстрині Олена Медведєва та Анна Тимошок. Вони розробили схеми, а згодом і повністю відтворили у вишивці вісім творів, які увійшли до "Кобзаря" 1840 року. Усе мовою оригіналу. 

"Думи мої, думи", "Перебендя", "Катерина", "Тополя" - ці та інші твори Шевченка не надруковані як завше, а вишиті в унікальному "Кобзарі" чорною ниткою за допомогою техніки "стібок". Це так майстрині Олена Медведєва та Анна Тимошок вирішили на полотні увіковічнити та вшанувати славетного генія української нації до святкування 200-річчя від дня його народження. Вишивальниці з точністю відтворили видання "Кобзаря" 1840 року. Та навіть доповнили його репродукціями картин.

Олена Медведєва, майстриня, автор проекту:

- В книзі шість ілюстрацій Шевченка. Це його рання творчість. Вишиті хрестиком. Є вишивки "Катерини", "Циганки-ворожки", а також автопортрет.

Спочатку вони вишивали ілюстрації до українських казок, виготовляли бурштинові книжки. Згодом з’явилась ідея створити креативний "Кобзар". Працювали близько року. Уся складність полягала у тому, щоб відтворити мовою оригіналу легендарні твори українського генія. Часто роботу доводилось перероблювати, починаючи все з початку. Проте, результат того вартий - вишиті на полотні з дикого льону тексти, репродукції картин, які прикріплені до листків із войлоку і з’єднані за японським старовинним методом переплетення книг.

Анна Тимошок, майстриня, автор проекту:

- Такої книжки нема в світі і не було. "Кобзар" зроблений вручну.  

Майстрині результати своєї наполегливої праці хочуть представити на розсуд журі Шевченківської премії. Нині ж книга мандрує музеями України та об’єднує шанувальників українського слова у спільному захопленні.

Схожі статті