+380673870816 +380673870816

Проти розваг на кістках предків виступає громадськість Рівного

Сьогодні активісти пікетували поблизу колишньої в’язниці НКВС, що на Соборній, 16. Вони висловили своє разюче "ні" функціонуванню розважальних закладів на місці, де свого часу на смерть катували чимало українців. До пікетувальників долучився навіть міський голова. Проте, нині чимало рівнян не відмовляють собі в задоволені поласувати стравами у кафе, випити алкоголю та пограти в більярд. 

Рівняни продовжують ласувати шашликом, споживати алкогольні напої та грати в більярд на місці колишньої тюрми НКВС, де в 1940-1950 роках минулого століття було закатовано чимало безневинних людей. Мешканці міста чи то історії своєї не знають, чи ж їм просто байдуже, - нарікають ветерани УПА.

Василь Кирилюк, ветеран УПА:

- Ви жодної нації в світі не знайдете, звірина на своїй крові не танцює, не гуляє, а ми люди на своїй крові, на своїх кістках радіємо. Цього не може бути.

Найбільше обурює цей факт представників національно-патріотичних сил. Своє невдоволення вони продемонстрували під час пікету поблизу в’язниці. Долучився до нього й міський голова. Розповідає, що із трьома власниками приміщення попередньо домовлялись, що розважальних закладів тут не буде, натомість функціонуватиме музейна кімната та буде перенесена меморіальна дошка. Свою домовленість на папері так і не підтвердили. То ж про ці усно озвучені умови, схоже, мало хто пам’ятає. Та й самі власники приміщення на пікет не з’явилися.

Сергій Масалов, представник одного із співвласників:

- На мою думку, тут може бути все, що дозволено законом. Всі дозволи на ті заклади, що тут існують, нам надали.

Перестати розважатись на кістках своїх закатованих предків закликають представники громадських організацій. Обіцяють, що біля приміщення регулярно чергуватимуть та проводитимуть роз’яснювальну роботу серед рівнян. Створити тут музейну кімнату – ще одне прохання громадськості, на яке, до речі, власники майже дали згоду. Відповідати за наповнення та функціонування історичного приміщення скоріше за все буде Рівненський краєзнавчий музей. Проте, пікетувальники запевняють, що не заспокояться, допоки розважальні заклади не припинять свою роботу.

Катерина Сичик, голова міської організації "Просвіта":

- Якщо буде кімната виділена і музей буде створюватись, то ми боротимемось доки не перепрофілюють ці заклади, які зараз є.

Що громадськість вдасться переконати і розважальний бізнес тут перестане процвітати, - сподівається міський голова.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я за те, щоб був бізнес, але моральний з точки зору громадськості. Задача зараз така: закрити ті заклади, а все інше хай функціонує.

Схоже, останнє слово залишається за громадськістю. Якщо рівняни з поваги до своїх замордованих прадідів перестануть відвідувати розважальні місця в цьому приміщенні, то й конфліктну ситуацію вдасться вирішити. Проте, схоже, нині попит породжує пропозицію або незнання своєї історії призводить до глуму над минулим своєї нації.

Схожі статті