+380673870816 +380673870816

В Україні вдосконалюють законодавство щодо безпечності харчових продуктів

Аби українці могли споживати якісні та безпечні продукти харчування, Уряд приступив до реформування цієї сфери. Так, Міністерство аграрної політики та продовольства підготувало законопроект  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів". Саме цей документ покликаний виправити недоліки, які наразі існують у системі державного контролю. Про це повідомила прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

На сьогодні функціонування національної системи державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів має певні недоліки. Зокрема, наявність кількох державних органів, наділених схожими повноваженнями контролю в одній і тій самій сфері. Також оператори ринку не несуть реальної відповідальності за порушення вимог законодавства у цій сфері.

Розроблений документ пропонує внести зміни до 13 законодавчих актів, зокрема Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Господарського кодексу України, Митного Кодексу, законів України "Про безпечність та якість харчових продуктів", "Про дитяче харчування", "Про захист прав споживачів", "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції", "Про ветеринарну медицину" тощо.

Тож після ухвалення цих змін буде забезпечено належний рівень захисту здоров’я людей та прав споживачів. МОЗ продовжить виконувати свої функції, зокрема щодо встановлення належного рівня захисту здоров’я людей, показників безпечності харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів, гігієнічних вимог до об’єктів санітарних заходів тощо. Також працюватиме центральний орган виконавчої влади, що здійснюватиме державний контроль над харчовими продуктами у закладах громадського харчування. Окрім цього, працюватиме орган, який відповідатиме за дотримання прав споживачів.

Основну ж відповідальність буде покладено на Державну ветеринарну та фітосанітарну службу, яка буде організовувати та здійснювати державний контроль у сфері безпечності харчових продуктів, крім громадського харчування. До цієї роботи на різних ділянках харчового ланцюга будуть залучені такі спеціалісти, як аналітики, епідеміологи, технологи харчової промисловості, експерти щодо здоров’я людини, екологи, мікробіологи, токсикологи тощо. Тобто фахівці, що мають медичну освіту (лікарі з гігієни харчування), будуть прийняті на посади до компетентного органу.

Схожі статті