Рівненські тролейбуси обладнали звуковими сигналами

Рівненські тролейбуси обладнали звуковими сигналами

Рівненські тролейбуси заговорили. Їх обладнали звуковими сигналами. Відтепер номер та назву маршруту можуть почути пасажири електротранспорту на кожній зупинці. Найбільше обновці радіють рівняни з вадами зору, адже це була одна із вимог щодо облаштування міста до їх потреб. 

Рівненські тролейбуси тепер розмовлятимуть із своїми пасажирами. Проте, спеціальним звуковим сповіщенням обладнали не увесь електротранспорт, найстаріші тролейбуси через технічні причини так і залишились німими. Рівнянам такі ініціативи сподобались, найбільш задоволені люди похилого віку.

Бліц:

- Ви знаєте, іноді ми трохи сліпі, не видно номер тролейбуса. Сядеш і не туди.

- Це повинно бути у кожному транспорті, адже це зручно і для не місцевих, які не знають місто.

- Буде нагадувати про зупинку, а то можна замріятись і проїхати.

- Це допомагає сконцентруватися, адже якщо сказали, то вже точно знаєш, що треба виходити.

Зручніше стало і працівникам тролейбусного депо. Кажуть, що до нового обладнання ще не звикли. Але люди вже стали менше перепитувати номер та напрям маршруту.

Зоя, водій:

- Я з цим пристроєм роблю вже другий рейс. Напевно, краще людям. Вони знають яким маршрутом їдуть.

Обладнати тролейбуси звуковими сигналами – це ініціатива активних рівнян із вадами зору, які кожного дня потерпають від незручностей в місті. Із своєю пропозицією вони звернулись до міського голови. Відтак у бюджеті були закладені відповідні кошти.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Це не лише для людей із вадами зору важливо, а й для не місцевих. Заклали в бюджет 40 тисяч, замовили пристрої. До кінця року будуть стояти у всіх тролейбусах.

Серед ініціатив незрячих ще одна ідея – обладнати світлофори Рівного пристроями, які б мали однаковий звук, адже людині з вадами зору досить важко зорієнтуватись у всій звуковій гамі світлофорів. На прикметі у міської влади вже є такий пристрій, де навіть можна регулювати гучність сповіщення і адаптувати його до відповідного часу доби. На жаль, поки що пристрій не сертифікований. Якщо ліцензія буде, то його обіцяють встановити у найбільш людних місцях Рівного.

Переглядів: 1248
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту