+380673870816 +380673870816

Як боротися з незаконним гральним бізнесом у Рівному?

15 травня 2009 року вступив в дію закон "Про заборону грального бізнесу в Україні". Від тоді гральний бізнес в нашій державі перестав існувати. Проте, вочевидь це лише на папері, адже і досі ігрових залів достатньо в кожному місті. 

Вже декілька років поспіль гральний бізнес в нашій державі знаходиться поза законом. Іноді в обхід законодавства, а подекуди і відкрито ним нехтуючи, гральні зали і досі працюють, заробляючи гроші на азартних людях. Рівняни, яким не подобається такий стан речей нарікають на владу та правоохоронні органи, мовляв, куди вони дивляться, якщо гральні зали відкрито працюють по всьому місту. Проте, деякі з них міліціонерам вдається закривати.

Так, нещодавно у Рівному провели негласну перевірку грального бізнесу з Міністерства внутрішніх справ України. За її результатами виявлено декілька гральних закладів та відкрито кримінальні провадження. Проте, як стверджують правоохоронці, на заваді оперативного закриття гральних залів та вилучення ігрових автоматів стає законодавство, яке захищає приватну власність.

Руслан Мельник, начальник Рівненського міського відділу УМВС України в Рівненській області:

- Щоб доступитися до того чи іншого незаконного ігрового залу, нам необхідно певний період часу, аби отримати відповідні дозволи на вхід до закладу. Адже є орендоване приміщення, власник приміщення, а законодавство не дозволяє відразу все забрати і вилучити.

В народі кажуть: "Закон як дишло, куди повернеш - туди і вийшло". Тому власники ігрових залів, не бажаючи розлучатись із заробітком на азартних іграх, знаходять різні можливості обійти закон не порушуючи правового поля. Наприклад, прикривати свій нелегальний гральний бізнес під назвою державної лотереї. На думку міського голови Рівного Володимира Хомка, реально витіснити нелегальний гральний бізнес можливо лиш прийняттям безкомпромісного закону про заборону грального бізнесу.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Потрібно змінити законодавство і все стане на свої місця. Звертайтесь до своїх депутатів, хай вони просять. Таким чином можна подолати гральний бізнес. 

У лютому цього року народний депутат Олег Царьов подав на розгляд законопроект, який дозволить захистити права і свободи громадян та мінімізувати суспільну шкоду, пов’язану з організацією та проведенням азартних ігор. Цей закон визначає правові, організаційні та інші особливості державного регулювання господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і здійснення контролю за їх проведенням. В ньому говориться про суттєве збільшення вартості ліцензії на відкриття казино, територіальне обмеження таких закладів та суворий віковий контроль їх відвідувачів.

Схожі статті