+380673870816 +380673870816

Рівненщина переходить на альтернативне паливо

Таким чином тепло тепер отримує Користівський навчально-виховний комплекс, що на Кореччині. Там запрацювали нові котельні на торфобрикеті рівненського виробника. 

Якщо раніше позначка термометра в Користівському навчально-виховному комплексі не піднімалась вище +10 і дітвора сиділа на уроках у верхньому одязі, то тепер в школі тепло і куртки малечі знаходяться в гардеробі.

Валентин Дячук, директор Користівського навчально-виховного комплексу:

- Навально-виховний процес проходив не на належному рівні. Температура не відповідала нормам. Сьогодні набагато краще.

Ця школа була найпроблемнішою в Кореччині. Батьки не раз бідкались і скаржились, що їх малеча постійно мерзла на уроках. Проблему вдалося вирішити, перейшовши на альтернативні види опалення. Тепер система тут повністю оновлена, встановленні нові котли, що функціонують на торфобрикетах. І якщо раніше на опалення навчального закладу йшло близько двох тонн вугілля на добу, то нині лише до півтонни торфобрикету. До того ж сировина постачається нашим виробником, - розповідає голова райдержадміністрації.

Михайло Волинець, голова Корецької РДА:

- Торфобрикет возимо із "Смига-Торфу". Якщо минулого опалювального сезону вартість торфобрикету становила 635 гривень, то на цей опалювальний сезон закуповуємо по 570 гривень. Тому до кінця року плануємо зекономити близько 350 тисяч на всіх заходах енергозбереження.

Як функціонують котли та чи ніхто в школі відтепер не мерзне, особисто перевірив очільник області Василь Берташ. Каже, що задоволений як на Рівненщині виконують президентські ініціативи щодо переходу на альтернативні види палива

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Для Рівненської області сам Бог велів перейти на альтернативу. У нас лісова територія. В нас є щепа, торфобрикети, пелети. Для області це в 4 рази дешевше, економія бюджетних коштів, нові робочі місця, податки.

Таким чином в селі Користь тепло від нового виду опалення стало ста сорока двом дітям навчально-виховного комплексу, з них сто сімнадцять учнів та двадцять п’ять дошкільнят. Адже під одним дахом тут знаходяться і школа і дитсадок. Малюкам поважні гості із облдержадміністрації привезли не лише обіцянку, що відтепер тут буде тепло, а й подарунки.

Загалом на Рівненщині цьогоріч на альтернативні види палива перейшли ще шістдесят сім шкіл області. На наступний рік таким опаленням планують забезпечити усі можливі освітні заклади краю.

Схожі статті