+380673870816 +380673870816

На Рівненщині Сарненський район – лідер за переводом бюджетних закладів на місцеве паливо

Із 67 модернізованих на Рівненщині шкільних котелень 19 переоснастили в освітній галузі Сарненщини. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Зокрема, перший заступник голови Сарненської райдержадміністрації Олексій Хомич зауважив, що з першого дня опалювального сезону в них уже використовують місцеві відходи деревини та торф. Таким чином до кінця року вдасться зекономити понад півмільйона бюджетних гривень. Олексій Хомич також доповів заступникові голови облдержадміністрації Володимиру Новаку, що наразі в Саренському районі реалізовують ще 4 енеогоощадні проекти.

Зокрема, обігрів Люхчанської і Клесівської школи розпочали газові котельні, втім там паралельно працюють над встановленням твердопаливних котлів. Щоб відмовитися від імпортного енергоресурсу та виконати президентське завдання щодо підвищення енергонезалежності, інвестують понад 800 тисяч гривень.

Водночас у Степані модернізують блочну газову котельню, яка подає теплоносій на школу, дитсадок і лікарню. Її перевід на альтернативне паливо обійдеться в 1 мільйон 150 тисяч гривень. За ці гроші вдасться покращити та здешевити теплопостачання. Адже використання місцевого ресурсу втричі економніше, ніж газу.

Це підтверджує минулорічний досвід роботи твердопаливної шкільної котельні в селі Любиковичі. Тож нині її дооснащують двома енергоощадними котлами, які також працюватимуть на місцевій сировині, підкреслив Олексій Хомич. Він зауважив, що від впровадження енергоощадних проектів виграють і виробничники альтернативного палива. Адже в освітню галузь закуплять майже втричі більше місцевих торфобрикетів.

Таким чином завдяки бюджетним коштам вдасться пожвавити внутрішній ринок та активізувати економіку області, підсумував Володимир Новак.

Довідково: у Сарненському районі в минулому опалювальному сезоні зменшили витрати на обігрів бюджетних закладів твердим паливом на понад 200 тисяч гривень (у порівнянні з зимою 2011-2012 років). Разом із тим при однаковій температурі повітря опалення газом обійшлося для казни на 600 тисяч гривень дорожче, ніж роком раніше.

Схожі статті