+380673870816 +380673870816

Рівняни утеплюють свої будинки за допомогою Муніципальної програми сталого розвитку міста

Затишно, комфортно і головне тепло. Це не просто опалення увімкнули в Рівному, це так фасад свого під’їзду утеплили мешканці будинку Білякова, 10. В рамках співпраці із Муніципальною програмою сталого розвитку міста їм вдалося розпочати утеплення дому. 

Про те на скільки холодно і вогко було в квартирі з жахом згадує мешканка будинку Білякова, 10 Алла Степанівна. Каже, що в осінньо-зимовий період рятувались як могли. Утеплити будинок вирішили за допомогою Муніципальної програми сталого розвитку міста. В рамках її реалізації громада платить близько 30% від зазначеної суми за покращення благоустрою, все інше фінансує міський бюджет. Із свого гаманця, враховуючи квадратуру квартири, пані Алла заплатила майже три тисячі гривень за утеплення. Каже, що спочатку боялась та сумнівалась чи варто вкладати кошти, але тепер задоволена, бо має результат.

Алла Степанівна, мешканка будинку:

- Моя квартира знаходиться на першому поверсі, кутова, внизу підвал. Усі роки було холодно. А цього року тепло. Дуже незвично. Зовсім інше відчуття, зовсім інший настрій.

По-доброму заздрять і чекають доки й до них дійде черга мешканці сусідніх під’їздів. Також згадують скільки всього вдалося зробити в рамках реалізації муніципальної програми. Це і реконструкція даху, капітальний ремонт опалювальної системи, водопостачання та водовідведення. Утеплення фасаду – це вже п’ятий спільний проект. На все про все витратять близько мільйона гривень. 229 тисяч - це гроші громади, все інше – міський бюджет. Утеплення восьми під’їздів будинку завершать аж через три роки.

Петро Вахнюк, начальник відділу підтримки проектів ООН Рівненської міської ради:

- В нас є обмеження. Ми фінансуємо від органів міської влади не більше 200 тисяч. Участь громади має бути не менше 20%. За один рік ми не можемо такий будинок утеплити в рамках програми, бо вартість складає 1 мільйон гривень, відповідно все буде зроблено за три етапи.

Долучитись до реалізації програми можуть як представника ОСББ, ЖБК, так і громадські організації в закладах освіти, культури і спорту міста. Для цього потрібно звернутись із відповідною заявою в управління економіки міської ради. Якраз у листопаді та грудні тут розглядатимуть пропозиції від активних мешканців та організацій. Загалом же цього року вдалося із 55 заявок реалізувати 35. Загальна вартість проектів склала п’ять з половиною мільйонів гривень, чотири з яких пожертвувала зі своєї скарбниці міська влада, а півтора мільйона з власних кишень дала громада.

Схожі статті