+380673870816 +380673870816

На Рівненщині підвищують родючість ґрунтів

Як це роблять у Млинівському районі, досвід та технології продемонстрували представникам обласної влади. 

На полях сільськогосподарського підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" четвертий рік поспіль проводять вапнування. Таким чином, кажуть спеціалісти, вдається розкислити ґрунт і підвищити засвоєння фосфорно-калійних добрив. Це все, запевняють фахівці, впливає на врожайність, а також робить рослини більш стійкими до хвороб, шкідників та несприятливих погодніх умов.

Сергій Костючко, генеральний директор "Агро-Експрес-Сервіс":

- Починаючи із закладання урожаю на 2014 рік вийшли на новітні технології. Жодна культура не сіється без комплексних добрив. Це калій, фосфор. Ми на 30 тисяч га землі беремо понад 12 тисяч комплексних добрив. І це я не кажу про азотні, які будуть вноситися весною.

Аби знекислити землю, на полях підприємства розсівають дефекат – це відходи від переробки цукрових буряків, що також містять вапно. А ще на землях, які обробляє підприємство, проводять розщільнення ґрунту, адже глибока оранка краще накопичує і зберігає вологу. Поєднання вапнування з мінеральними добривами підвищує родючість майже на 30 відсотків. Таких технологій нині дуже потребують наші ґрунти, - кажуть спеціалісти. 

Надія Переходько, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА:

- Впродовж останніх років значно підвищилась кислотність ґрунтів і вони збідніли на фосфорно-калійні добрива, тому сьогодні актуальним є проведення цих технологічних процесів і поглиблення орного шару ґрунту. Кожен з процесів впливає на підвищення урожайності.


Водночас, за словами очільника області, з кожним роком на Рівненщині збільшують площі орних земель. Для регіону, який є аграрним, їх ефективне використання є одним із пріоритетів. Адже від цього залежить розвиток сільськогосподарської галузі та сільських територій зокрема.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Мені треба, щоб максимально була оброблена земля. Це і податки, і заробітна плата людям в яких є земля. Це їх паї. Мені дуже сподобалось, що підприємство науково підходить до збирання, посіву врожаю, на полі працює сучасна техніка. Приємно, що в області є такі інвестори.

Загалом на Рівненщині майже 60 відсотків сільськогосподарських підприємств вирощують продукцію, дотримуючись сучасних наукових підходів. І це дає свої відповідні результати.

Схожі статті