+380673870816 +380673870816

На Рівненську міську раду подали до суду

На міську раду подали до суду. Голова громадської організації "Рівненський громадський контроль" Дмитро Якимець в такий спосіб вимагає скасувати рішення депутатів "про таємне голосування" на засіданні Рівнеради.

Відкрито нефіксовано, відкрито фіксовано і "таємно" - так голосувати тепер можуть депутати Рівненської міської ради. Відповідні зміни до регламенту внесли ще в липні місцеві обранці. Такі "ініціативи щось приховати" занепокоїли активістів Рівного. Саме за допомогою суду скасувати таке рішення міськради прагне голова громадської організації "Рівненський громадський контроль" Дмитро Якимець. Адже застосовуючи таку процедуру, міські обранці почали голосувати за найделікатніші питання.

Дмитро Якимець, голова громадської організації "Рівненський громадський контроль":

- Прикладом того є остання сесія 26 вересня. Голосували за 20 ділянок землі, які роздавались поза чергою. І не можна було проконтролювати як та хто проголосував. Як ми можемо проконтролювати конкретного депутата, на основі чого ми можемо дати оцінку його діяльності? 

Щодо досвіду інших міст, то у сусідньому Луцьку теж є можливим таємне голосування. Проте звертаються до нього депутати рідко. Тим більше, громадськість має можливість переглядати хто та як голосував на сайті Луцької міської ради. У Рівному ж остання сесія із розподілом землі продемонструвала, що проконтролювати хто і як голосував вкрай важко. Умови для корупційних схем - так називають таємне голосування представники громадянської мережі "Опора".

Андрій Токарський, представник ГМ "Опора":

- Якщо ми говоримо, що ми демократична країна, то не може бути закритого голосування. Дана система дає можливість депутатам, чиновникам, міському голові маніпулювати результатами, приховувати їх і використовувати для власних інтересів.

Яким чином голосувати та чи справді не бояться депутати перед громадськістю відповідати за свій голос, журналісти поцікавились у місцевих обранців, представників різних політичних сил в Рівнераді.

Марія Конощук, депутат Рівненської міської ради фракції "Батьківщина":

- В системі "Рада" мають бути передбачені всі види голосування. Але пріоритетним має бути питання, що стосуються соціально-економічних проблем, житлово-комунальних, земельних. Персональні, кадрові питання, можливо, мають бути закритими.

Павло Шамшин, депутат Рівненської міської ради фракції "Свобода":

- Це від початку було ганебним рішенням. Змінами до регламенту міська рада приховала від громади результати голосування. Щоб зробити відкритим поіменне голосування треба пропозиція когось із депутатів і міська рада третиною голосів має прийняти рішення про те, що голосування відбуватиметься відкрито поіменно.

Юрій Сідлецький, депутат Рівненської міської ради фракції "Партії регіонів":

- Я рахую, якщо громада хоче бачити як та хто голосує, то я не бачу потреби в закритому голосуванні. Коли ми приймали рішення руками, то можна було бачити як і хто голосує. Всі мають право бачити голосування - і громада, і журналісти.

Щоб усе було відкрито та прозоро вимагають і рівняни.

Бліц:

- Ми ж обираємо їх для того, щоб знати за що вони голосують.

- Спілкуватися разом, радитися треба. Щоб людина знала і все було доступно, а не закрито, як вони зараз роблять. Купують все.

- Я думаю, що має бути все відкрито, щоб народ знав хто за що голосує.

Проте не все так погано. Суд прийняв до уваги звернення громадського активіста Дмитра Якимця щодо розгляду даного питання по суті. І це прихильники відкритого голосування вважають важливим моментом. Перше засідання суду з даного питання мало відбутися 2 жовтня, проте через технічні причини його перенесли на тиждень пізніше. У разі рішення Феміди на користь позивачів, вочевидь, під сумнів ставиться і законність процедури виділення двадцяти земельних ділянок за які депутати на останній сесії голосували саме у закритому режимі.

Схожі статті