+380673870816 +380673870816

До Рівного завітав відомий правозахисник та публіцист Мирослав Маринович

В основі всіх проблем суспільства лежать проблеми духовності. Вони невидимі, проте їх наслідки відображаються у владі, суспільстві та політиці. Таку думку під час зустрічі з громадою міста озвучив відомий український публіцист, релігієзнавець та правозахисник Мирослав Маринович. 

Науковець та дисидент Мирослав Маринович на зустрічі з рівнянами розповів, що хоче змінити суспільно-політичне становище в Україні через зміну свідомості кожного її громадянина. Адже досвід грішного життя свідчить про важливість духовних проблем суспільства, яке необхідно лікувати починаючи з духу людини. Кожен громадянин насамперед повинен нести особисту відповідальність за те, що відбувається в державі. Звинувачувати ж в усіх бідах тих, хто сьогодні має владу - це модель мислення радянської людини, яка делегувала право прийняття важливих рішень та відповідальність за їх наслідки на вождя і партію. Сучасне ж українське суспільство повинне розвиватися на засадах демократії. В такому середовищі люди мають бути багатими не лише інтелектуально, але й духовно. Адже саме духовний голод в часи інформаційного перенасичення нівелює думку особистості в потоці ідей.

Мирослав Маринович, правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи:

- Я за підписання асоціації з Європою. Однак, коли я слухаю дискусії наших політиків, то настільки зараз все перемішалося, що сказати, що той, хто підтримує асоціацію - це добро, а хто не підтримує - це зло, я вже не можу. 

Завітав же власне Мирослав Маринович до Рівного, аби отримати до Дня вчителя відзнаку "Почесний громадянин міста Рівне" для своєї сестри Надії Маринович, на жаль, вже посмертно. Користуючись нагодою він передав до рівненського осередку "Просвіти" 6 томів своїх кращих праць та книгу, яка для нього найдорожча.

Мирослав Маринович, правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи:

- Я привіз дуже дорогу для мене книжечку про мою сестру Надійку. Я її зробив вже після її смерті. Проте, вона знала, що я хочу зробити цю книгу і я зробив так, аби вона вийшла до року після її смерті. Вона дуже дорога для мене.

І хоча пан Мирослав називає українське суспільство хворим, а його діагноз - це ракова пухлина аморальності, проте на його переконання, українці здатні жити в демократичному суспільстві маючи не лише свободи, але й відповідальність за свої дії. Яскравим прикладом згуртованості та однодумства він називає події Помаранчевої революції. Адже саме тоді людей різного віросповідання та розділених територіально об’єднало прагнення жити в справедливій державі.

Схожі статті