+380673870816 +380673870816

З перевірених 2 тисяч тонн продовольчих товарів 40% знято з реалізації

Держспоживінспекція посилює заходи контролю за якістю харчових продуктів - з перевірених близько 2 тисяч тонн продовольчих товарів 40% забраковано та знято з реалізації. Про це повідомила прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

Так, за 9 місяців поточного року територіальними органами Держспоживінспекції України перевірено приблизно 9 тисяч суб’єктів господарювання сфери торгівлі продовольчими товарами та ресторанного господарства.

Усього перевірено близько 2 тисяч тонн продовольчих товарів, у тому числі хлібобулочних, макаронних і кондитерських виробів, цукру, м’ясо-, рибо- та молокотоварів, масложирової та плодоовочевої продукції, чаю та кави, продуктів дитячого харчування, а також яєць курячих. Забраковано та знято з реалізації 40 % від перевіреної кількості.

Зокрема, перевірено: хлібобулочних виробів – близько 80 тонн (забраковано та знято з реалізації 30 % від перевіреної кількості); м’ясотоварів – більше 200 тонн (забраковано та знято з реалізації 42 % від перевіреної кількості); молокотоварів – 120 тонн (забраковано та знято з реалізації 40 % від перевіреної кількості); риботоварів – близько 200 тонн (забраковано та знято з реалізації 38 % від перевіреної кількості); масложирової продукції – близько 100 тонн (забраковано та знято з реалізації близько 37 % від перевіреної кількості); плодоовочевої продукції – біля 700 тонн (забраковано та знято з реалізації 42% від перевіреної кількості); продуктів дитячого харчування – 50 тонн (забраковано та знято з реалізації 20 % від перевіреної кількості).

Протягом 9 місяців 2013 року перевірено біля 13 тисяч дал питної води та безалкогольних напоїв, що реалізовувались у роздрібній торговельній мережі.
За результатами проведених перевірок майже 30% від перевіреної продукції забраковано та знято з реалізації через порушення вимог діючого законодавства про захист прав споживачів.

Основні виявлені порушення: відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки продукції – 56%; відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію у місцях продажу – 25%; реалізація продукції з вичерпаних терміном придатності – 21%; невідповідність вимогам нормативних документів – 4%.

Станом на сьогодні відібрано зразки та проведено лабораторні дослідження 54-х найменувань питної води різних виробників. Дослідження проводились на відповідність питної води вимогам нормативної документації за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними показниками та на відповідність даним у маркуванні. Спеціалістами відбирались зразки питної води як відомих популярних торгових марок, так і дрібних виробників.

Голова Держспоживінспекції України також звернув увагу на те, що всього 4% від перевіреної кількості води не відповідала нормативним документам, а це говорить про те, що якісні показники бутильованої питної води у нас дотримуються.

З метою попередження надходження на споживчий ринок неякісних та небезпечних алкогольних напоїв, пива та виноматеріалів територіальними органами Держспоживінспекції України протягом 9 місяців 2013 року перевірено близько 11 тисяч дал алкогольних напоїв, що реалізовувались на споживчому ринку України.

За результатами перевірок встановлено, що майже 32% від перевіреної продукції забраковано та знято з реалізації через порушення вимог законодавства про захист прав споживачів.

Основні виявлені порушення: відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки алкогольних напоїв – 57%; відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію у місцях продажу – 25 %; невідповідність вимогам нормативних документів – 12 %; вичерпаний термін придатності – 11 %.

Схожі статті