+380673870816 +380673870816

Святкування 20-річчя МЕГУ розпочалося із науково-практичної конференції

МЕГУ 20 років. З нагоди ювілею у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті запланували чимало заходів як освітньо-наукового, так і святкового спрямування. Сьогодні ж виш об’єднав відомих науковців та освітян в рамках міжнародної конференції присвяченій проблемам розвитку вищої школи та економіки в ХХІ столітті.

Масштабно, з користю та тривалий час – так планують відзнаити двадцяту річницю з моменту створення Міжнародного економіко-гуманітарного університету. Про здобутки за цей час з гордістю розповів ректор вишу і наголосив, що найбільше досягнення – це професорсько-викладацький склад університету, який працює і піклується про студентів.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ ім. С. Дем’янчука:

- Найбільше досягнення – це той колектив, що за 20 років створений. Ми розуміємо, що маємо сучасну матеріально-технічну базу, сучасну методику навчання, маємо здобутки в спорті, на культурному грунті. Можна придбати приміщення, оснастити його, а колектив створюється протягом 20 років.

В рамках конференції з провідними фахівцями в освітній сфері України обговорили й проблеми розвитку вищої школи в нашій державі. Саме стабільності та європейського визнання, на думку ректора, нині найбільше не вистачає вишам.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ ім. С. Дем’янчука:

- Розуміння цієї стабільності в правовому полі, економічному, психологічному. Ми в європейському полі далеко не останні. Ми знаємо на якому рівні знаходяться наші навчальні заклади. І не так все погано як здається. Хотілося б, щоб це визнання було реальним в європейському просторі.

Практичність в освіті – це ще один елемент над яким потрібно попрацювати, сходяться на думці науковці.

Ігор Ляшенко, академік-засновник Академії наук вищої школи України:

- Фундаментальність у нас вища, ніж в Європі. Але практичні розробки відстають, на це менше звертають уваги, а треба, щоб студенти, які поступають в університет знали, що тут готують висококласних спеціалістів інформаційних технологій.

Не просто сліпо прямувати до Європи, а насамперед цінувати та розвивати своє українське – радять провідні філологи. Лідери – це звісно добре, але про власне коріння та здобутки народу теж не варто забувати.

Марія Плющ, професор, завідувач кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова:

- Якщо ми хочемо, щоб нас у світі визнавали, то нам потрібно здобувати освіту українською мовою. Кожен народ хоче ідентифікуватися не лише в національному розумінні. Це повинно бути поширене в освіті, науці, літературі та мистецтві взагалі.

У більш ширшому форматі та за участю колег-освітян з Польщі, Угорщини, Білорусі, Бельгії, Іспанії продовжили практично-наукову конференцію в залі драмтеатру. Відтак, висловити свою думку щодо проблем функціонування вищої школи ХХІ століття міг кожен. На цьому масштабному обговоренні відзначення 20-річчя МЕГУ не закінчиться, - запевнив ректорат. Програма, що об’єднала у собі конференції, публікації творчих та наукових доробків студентів і числені святкові концерти триватиме впродовж шести місяців.

Схожі статті