+380673870816 +380673870816

Технологію роздільного збирання побутових відходів впровадили понад 500 міст і сіл України

Значний потенціал збереження ресурсів криється у вторинній переробці, зокрема, побутових відходів, і використання їх, в тому числі, як альтернативного палива. Вже у понад 500 міст та сіл України впроваджено технологію роздільного збирання побутових відходів. Це втричі більше, ніж у минулому році. Про це повідомила прес-служба Віце-прем'єр-міністра.

Запуск нових сортувальних комплексів дозволить повернути у виробництво та економіку держави коштовні ресурсні компоненти та сприятиме вирішенню проблеми забруднення довкілля. Сьогодні лише 4% від загальної кількості відходів переробляється для вторинного використання. Потрідно збільшити цей показник до 35%, як в європейських країнах.

З 2010 року вже відкрито 21 сміттєсортувальну лінію за допомогою сучасних технологій поводження з побутовими відходами у 15 населених пунктах, 2 таких лінії – у Дніпропетровську. А в селі Шпанів Рівненської області відкрито завод з перероблення побутових відходів для використання у якості альтернативного палива на цементному заводі (запресовані з відходів брикети поступають до печей цементного заводу). Також у 23-х населених пунктах триває будівництво сміттєсортувальних комплексів (планується ввести в експлуатацію у 2013-2016 роках), а в місті Макіївка Донецької області буде побудована сміттєперевантажувальна станція.

Новий сортувальний комплекс у Дніпропетровську надасть можливість збирати та переробляти 450 тисяч м3 твердих побутових відходів за рік, що на 25% зменшить навантаження на полігони, мінімізує потрапляння на них сміття з тривалим періодом розпаду та забезпечить зниження ризику негативного впливу побутових відходів на навколишнє середовище та здоров’я людей. Після переробки відходів на новій лінії, сировина потраплятиме на підприємства для вторинного використання і виробництва, зокрема, біопалива (брикетів, пілетів), картону, паперу, тари, упаковки, плитки, ниток, сітки та ін.

Схожі статті