+380673870816 +380673870816

Народний депутат зустрівся зі студентами МЕГУ

Люди творитимуть закони самі, а депутати їх затверджуватимуть. Таку практику планує запровадити Центр законодавчих ініціатив "Народна Рада України", який створив нардеп від Рівненщини Юрій Вознюк. За яким принципом можна буде перетворити пропозиції в законопроект розповів народний депутат та його команда під час зустрічі зі студентами Міжнародного економіко-гуманітарного університету.

Бути ініціативним та впливати на творення законодавства у власній державі пропонує громадянам нардеп від Рівненщини Юрій Вознюк. Колишній випускник МЕГУ зустрівся зі студентами та викладачами свого рідного вишу, аби розповісти про принципи роботи Центру законодавчих ініціатив "Народна Рада України". Відтак, кожен може заповнити відповідну анкету і подати свою логічно обґрунтовану пропозицію до Верховної Ради.

Юрій Вознюк, народний депутат України:

- Якщо в когось є якась ідея, то використовуйте мене як свій інструмент в парламенті. Я, як член вашої родини, буду вам допомагати. Ми залишили п’ять місць помічника нардепа і ті, хто будуть найбільш активні, зможуть працювати зі мною і отримають можливість продовжити свою політичну кар’єру.

Із двадцяти законопроектів запропонованих нардепом Юрієм Вознюком, 17 експертна рада погодила. Серед ініціатив проект закону про відпустки, у якому пропонується надавати оплачуваний двотижневий відгул батькові новонародженої дитини та законопроект про перше робоче місце для випускника.

Юрій Вознюк, народний депутат України:

- Роботодавець, знаючи про цей закон, повинен йти у виш та шукати на третьому курсі перспективних людей, надавати їм практику. Якщо підприємство має 200 чоловік, то на підприємстві буде 10 випускників вишів. Таким чином ми спонукаємо підприємства брати до себе в колектив молодих людей.

Долучитись до творення законів може кожен. Як, наприклад, член міськвиконкому Роман Денисюк. Він пропонує своє вирішення проблеми з таким поширеним явищем на сесіях як "кнопкодавство".

Роман Денисюк, член Рівненського виконавчого комітету:

- На одному із засідань сесії Рівненської міської ради спостерігається постійно одна і та ж річ. Депутати голосують, а виборці не бачать, яким чином, хто і за що голосував. Виникла така ініціатива врегулювати це питання на рівні законодавчому і щоб кожна рада голосувала відкрито і поіменно. 

Студенти та викладачі МЕГУ вирішили сприяти роботі Центру законодавчих ініціатив. Так, на юридичному та економічному факультетах молодь працюватиме над вдалими законопроектами у своїх бакалаврських та магістерських роботах. Допоможуть визначитись із думкою громади і соціальні опитування, які регулярно проводить МЕГУ. У активних студентів вишу вже є сформовані пропозиції, які вони хочуть втілити в життя.

Олег Онофрійчук, студент економічного факультету МЕГУ, голова студентської ради університету.

- Перше - це призначення соціальних стипендій абсолютно всім студентам. Згідно 21 статті Конституції України наші права рівні. Але Кабмін ущемляє права осіб, що навчаються в приватних вишах тим, що дає стипендії лише державним. Цю роботу ми почали ще з 2013 року і зараз розробляємо механізм розподілу стипендій, який подамо в Міністерство освіти для розгляду.

Ініціативи – це звісно добре. Проте, їх підтримка в парламенті – це вирішальна складова успіху, - переконаний нардеп. Адже трапляється так, що депутати в парламенті акцентують увагу зовсім не на тому, що є важливим для простих людей.

Юрій Вознюк, народний депутат України:

- Коли ти приїжджаєш на пленарне засідання, а це чотири дні, то депутати півдня розглядають законопроект про захист тварин. Я вважаю, це не правильно, але так воно поки є.

Наприкінці зустрічі адміністрація вишу та студенти домовилися з нардепом аби щороку Юрій Вознюк звітувався у своєму рідному навчальному закладі про пророблену роботу за рік. Сподіваються, що це стане новою традицією МЕГУ.

Схожі статті