+380673870816 +380673870816

У МЕГУ провели семінар-тренінг "Роль ЗМІ у висвітленні проблем торгівлі людьми"

Кріпосне право скасували декілька століть тому, втім, проблема торгівлі людьми актуальна і нині. Сьогодні вона набула нових форм. Представники МОМ кажуть, українці дедалі частіше потрапляють у сексуальне чи трудове рабство. Також часто наших співвітчизників, а зокрема дітей продають на органи. Однак, ця тема чомусь рідко фігурує на шпальтах газет чи в теле-, радіоефірах. Журналісти приділяють їй надто мало уваги, - бідкаються вже на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Тому сьогодні тут вирішили провести для майбутніх акул пера семінар-тренінг "Роль ЗМІ у висвітленні проблем торгівлі людьми". 

Торгівля наркотиками, зброєю, людьми. Ось трійка найбільш прибуткового бізнесу у злочинному світі. Сьогодні, за неофіційними даними, Україна у лідерах серед країн-постачальників.

Анастасія Яновицька, асистент програми з протидії торгівлі людьми МОМ:

- За нашими підрахунками близько 120 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Торгівля людьми проявляється в різних видах. Це і трудова експлуатація, і сексуальна експлуатація, і примусове жебрацтво, втягнення у військові конфлікти, торгівля людьми заради органів, а також  дитяча порнографія.

Сексуальне рабство сьогодні втрачає позиції, у тренді – трудове. У пастку торговців людьми дедалі частіше потрапляють чоловіки та діти. Ведуться вони переважно на солодкі обіцянки злочинців.

Лариса Гунько, голова правління ЦПГІ "Чайка":

- Я думаю, що це неправдиві обіцянки. Проблема у фірмах, які нині є. Вони ніби й гарантують працевлаштування, але при цьому працюють напівлегально, не мають відповідної ліцензії. От люди через них і потрапляють у пастку.

Загалом, за останні 13 років визволити з біди та надати підтримку вдалося дев’ятьом тисячам українців. Спеціалісти вважають, що у рабство люди потрапляють через свою необізнаність. Відтак, кажуть, потрібно аби цю тему більш активно обговорювали у ЗМІ, адже сьогодні на шпальтах газет чи у телерадіоефірах рідко можна зустріти подібну інформацію. В свою чергу декан факультету журналістики Ольга Мітчук говорить, більшість матеріалів – неякісні.

Ольга Мітчук, декан факультету журналістики МЕГУ:

- Якщо взяти за якістю, то нашим журналістам ще вчитися та вчитися, тому що на сьогоднішній день актуальністю є сенсація. Сенсація – це жовта преса. Відтак виходить, що та журналістика, яка користується популярністю, жодного рівня розвитку не дає. 

Аби ситуацію змінити, майбутнім акулам пера та мікрофону в МЕГУ провели семінар-тренінг "Роль ЗМІ у висвітленні проблем торгівлі людьми". Таким чином на факультеті хочуть підвищити обізнаність журналістів у цьому питанні. Третьокурсник Тарас Кузьмич вважає, що це потрібна справа.

Тарас Кузьмич, студент факультету журналістики МЕГУ:

- Такі тренінги потрібні. Потрібні для журналістів, адже це їх майбутня сфера життя. Вони повинні бути обізнані у проблемі, знати про це. Суспільство мало уваги приділяє цій темі. 

Спробувати свої сили у висвітленні проблеми торгівлі людьми зможе і Тарас, адже після закінчення семінару організатори планують оголосити конкурс на кращу роботу і тим самим нагадати решті представників ЗМІ, що забувати про таке явище як рабство - не варто.

Схожі статті