+380673870816 +380673870816

На Рівненщині стартує проект "Громадський контроль - ефективна влада"

Як стати в чергу на отримання земельної ділянки, з чого почати збір документів на отримання в оренду землі чи об’єкту комунальної власності? Консультації з цих питань нині надають в обласних центрах адмінпослуг. А ось хто та наскільки якісно надає подібні послуги для населення в районах нині вирішили з’ясувати представники Інституту аналізу державної та регіональної політики в межах проекту "Громадський контроль - ефективна влада". 

Міжрегіональний проект "Громадський контроль - ефективна влада" незабаром стартує у містах Устилуг, Любомль, Шацьк, Здолбунів, Костопіль та Сарни, які розташовані у Волинській та Рівненській областях. В його рамках юристи Інституту аналізу державної та регіональної політики до лютого 2014 року перевірятимуть якість надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин у міських та селищних радах районного рівня.

Інна Гайворонська, керівник проекту, директор Інституту аналізу державної та регіональної політики:

- Згідно Закону про адміністративні послуги з 1 січня 2014 року у кожному районному центрі має запрацювати центр надання адмінпослуг. В обласних центрах це вже не новина. Вони працюють активно і довели, що є ефективними. А от на районному рівні - це доволі болюче і складне питання. Питання підвищення якості надання адмінпослуг є актуальним, злободенним і необхідним, якщо ми прагнемо до якихось європейських стандартів, до зручності життя мешканців.

Вищезгадані міста для громадського моніторингу обирали виходячи з кількості вільних земельних ділянок та об’єктів комунальної власності, які малоефективно використовуються або не використовуються взагалі. До цього переліку потрапило і місто Сарни. Через райцентр пролягає декілька автомагістралей, що робить його інвестиційно-привабливим. А за прозорістю ведення бізнесу та діяльності влади, тут, окрім контролюючих органів, слідкує і громада.

Сергій Євтушок, міський голова Сарн:

- Ми в 2010 році створили декілька органів, декілька консультативно-дорадчих рад, які складаються з представників громади. Насамперед це люди, які вже мають досвід в управлінській діяльності або з галузевою роботою. Вони допомагають у прийнятті важливих і стратегічних питань для міста.

Не чекаючи вступу в дію Закону про адміністративні послуги у Здолбунові вже декілька років тому створили щось подібне у тамтешній міській раді.

Валентина Капітула, секретар Здолбунівської міської ради:

- В нас у 2006 році реалізовувався спільний українсько-польський проект в результаті якого була створена громадська приймальня в міській раді. Створені були одні з перших можливо в Україні чи на Рівненщині карти послуг. Згідно до них, людина могла прийти у певний кабінет і їй надавалась допомога за її зверненням. В одному місці вона могла отримати усю необхідну інформацію стосовно даної проблеми.

Результати ж кількамісячного моніторингу експерти обіцяють оприлюднити під час проведення круглих столів у шести містах-учасниках проекту, а також видати посібник з роз’ясненнями законодавчої бази у сфері земельних ділянок. Донесуть свої пропозиції ініціатори проекту і до місцевих чиновників, аби ті їх врахували на засіданнях своїх міських рад.

Схожі статті