+380673870816 +380673870816

На Рівненщині підбили підсумки вступної кампанії

Як пройшла вступна кампанія на Рівненщині та хто набрав цьогоріч найбільше студентів? Ці дані озвучили представники штабу "Вступна кампанія-2013" на спільному розширеному засіданні, що пройшло під головуванням заступника голови Рівненської ОДА Олексія Губанова. 

Говорячи про підсумки вступної кампанії 2013 року на Рівненщині не можна не оминути скорочення держзамовлення на трохи більше ніж 4 %, що склало 7 тисяч 263 місця, в той же час цьогоріч в області створено два нові вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації – Дубенський коледж та Рівненський коледж університету "Україна". Лідером серед приватних вишів за кількістю поданих заяв став Міжнародний економіко-гуманітарний університет, де навчатися виявили бажання 1 тисяча 891 абітурієнт. Серед державних вишів лідерство тримає Національний університет водного господарства та природокористування, до нього подали 13 тисяч 960 заяв. У закладі також розширилась структура навчальних підрозділів

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- У 2013 році Надслучанський інститут передано з приватної власності у державну з віднесенням його до сфери управління Міністерства освіти з правом оперативного управління НУВГП. Відповідно тепер це Навчально-науковий Надслучанський лісотехнічний інститут Національного університету водного господарства та природокористування. Також Березнівський лісовий коледж реорганізовано та передано до НУВГП і відокремлено як окремий структурний підрозділ - Березнівський лісовий коледж НУВГП.

Непогано себе зарекомендувала електронна система подачі документів абітурієнттами до вишів. Все більше вступників користується Інтернетом для подачі документів на вступ, що значно зменшило черги у приймальних комісіях. Також на 22% збільшилась кількість вступників серед числа сільської молоді. Загалом, як зазначили освітяни, цьогорічна вступна кампанія пройшла без ексцесів.

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- Вступна кампанія і робота приймальних комісій пройшла злагоджено та організовано. В управлінні освіти працювала "гаряча" телефонна лінія на яку було 12 звернень. Проте, вони не стосувалися недоліків чи проблем організації роботи приймальних комісій. Вони стосувались того, що батьки чи абітурієнти просто десь не дочитали умови вступу до навчальних закладів.

Проте, в деяких закладах набір студентів ще триває. Подавати заяви до професійно-технічних навчальних закладів абітурієнти можуть до 1 жовтня 2013 року. А от в НУВГП документи від іноземних студентів чекають до 15 листопада. До слова, у виші вже виявили бажання навчатися 100 іноземців, до кінця ж осені їх кількість має зрости до 400. За словами виконуючого обов’язки ректора НУВГП Миколи Корецького, набір студентів залежить не лише від престижу навчального закладу, але й від вдало організованої та проведеної вступної кампанії.

Микола Корецький, в. о. ректора НУВГП:

- Підготовка до вступної кампанії проводилась на базі 7 навчального корпусу. Ми створили інформаційно-довідковий центр, що надавав усі інформаційні послуги для абітурієнтів та батьків з підключенням відеотерміналу, де висвітлювались проміжні результати вступної кампанії. Також ми встановили місце для безкоштовного множення документів та батьківський термінал і медпункт.

Головною ж проблемою, яку необхідно негайно вирішити, залишається спад популярності робітничих професій серед абітурієнтів. Все більше молодих людей хочуть стати у майбутньому менеджерами, юристами чи економістами, натомість професії будівельника чи працівника агропромислової сфери цікавлять дедалі менше абітурієнтів. Хоча, саме останні спеціальності мають безпосереднє відношення до сектору економіки краю та й користуються попитом на ринку праці. Тому Олексій Губанов дав доручення усім представникам вишів розробити ряд рекомендацій щодо профорієнтаційної роботи саме на технічні професії.

Схожі статті