+380673870816 +380673870816

Волонтерка із США привезла до Рівного соціальний фільм про шкідливий вплив алкоголю

Обережно, алкогольний синдром. Це не стан запою у любителів хильнути чарку – це небезпечна хвороба, з якою може народитись малеча, якщо її мама будучи вагітною не відмовляла собі в задоволенні випити чогось міцненького. Скільки таких малюків народжується на Рівненщині та як боротись із подібною проблемою? Ці питання вкотре піднімали медики, освітяни, представники соціальних служб під час круглого столу. Нагадуємо, завітали в Рівне й фахівці з Америки, які вже кілька років вивчають феномен алкогольного синдрому в нашій державі.  

Із 10 тисяч здорових малюків, шестеро на Рівненщині народжуються із фетальним алкогольним синдромом. Клінічні дослідження та експерименти підтвердили: вживання вагітною жінкою спиртних напоїв загрожує як передчасними пологами, смертю немовляти, так і вродженими вадами розвитку та ненормальною поведінкою. Для того, щоб дитина з’явилася на світ саме з цим діагнозом вистачить навіть незначної кількості алкоголю, в тому числі й пива, вжитого майбутньою мамою.

Микола Юзвенко, головний лікар обласного центру здоров’я:

- Ці діти відрізняються від однолітків. Наприклад, якщо їх ровесники вже займаються спортом, то ці діти граються в ляльки. Якщо людині 18 років, то вчинки в неї восьмирічної дитини. Такі діти є з трьохкамерними серцями, діти страждають на аутизм, не розмовляють, реакція агресивна. Вплив алкоголю серйозний.

Цією проблемою в Україні вже протягом семи років займається фахівець з Америки Ен Лінден. Перша волонтерка в Україні з Корпусу Миру. Нині вона працює в різних інтернатах. На Рівненщину гостя привезла соціальний фільм, який вказує на усі небезпеки та передумови розвитку алкогольного синдрому. Радить переглядати це відео невеликими групами та обов’язково обговорювати побачене.

Ен Лінден, волонтерка із США:

- Такої проблеми в США немає, де 12-річні, 14-річні дівчатка вживають спиртне. У вас алкоголь набагато доступніший для молодих людей. Ще одна проблема в тому, що українці п’ють під час різних святкувань. Це вже як традиція. Вони вживають у великих кількостях спиртне. І як ви бачили на відео, це може створити досить великі проблеми.

Цікаво, що на здоров’я дитини може вплинути навіть стан алкогольного сп’яніння у батьків в момент зачаття. Лікарі радять бути свідомими у своєму рішенні народити дитину. Пам’ятайте, ви відповідаєте за створення нового життя.

Микола Юзвенко, головний лікар обласного центру здоров’я:

- Родина повинна три місяці не вживати алкоголь. Бо інакше діти народжуються інвалідами. Треба серйозно ставитись до вагітності. І за свої вчинки батьки повинні відповідати.

Фільм, який презентували волонтери, педагоги та соцпрацівники пообіцяли поширити в обласних масштабах. Планують працювати у маленьких групах, переважно в навчальних закладах Рівненщини, задля кращого засвоєння інформації молодим поколінням. Свої висновки та бачення вирішення цієї проблеми в Україні волонтерка із Америки Ен Лінден оприлюднить найближчим часом в Канаді на першій міжнародній конференції присвяченій фетальному алкогольному синдрому.

Схожі статті