+380673870816 +380673870816

НУВГП взяв опіку над левом, який живе у рівненському зоопарку

Національний університет водного господарства та природокористування віднині став опікуном. Піклуватися у виші тепер будуть про талісман закладу – африканського лева. 

Цар звірів - африканський лев Принц вже більше 6 років мешкає у рівненському зоопарку. Це одна з найдорожчих в плані утримання тварин, тим паче, що як і в природі, так і у зоопарку йому потрібна компанія самок.

Олег Павлюк, директор Рівненського зоопарку:

- Лев, якого сьогодні взяли під опіку, приїхав до нас маленьким з міста Клайпеда з Литви і виріс до цих розмірів у нашому зоопарку. Щодня він їсть близько 10 кілограмів м’яса. М’ясо має бути хорошої якості, якщо воно буде трохи зіпсоване, то він його їсти не буде. Відповідно і коштує воно дуже дорого. Проживає він тут з двома левицями, адже в природі самець має декілька самок.

Вирішили взяти опіку над цією благородною твариною у Національному університеті водного господарства та природокористування. Адже у закладі виховують своїх студентів у любові до природи. Тим паче, саме лев є талісманом університету.

Микола Корецький, в. о. ректора НУВГП:

- Кожен випускник Національного університету водного господарства та природокористування, котрий тут навчався, починаючи з 1959 року, коли до Рівного був переведений український інститут інженерів водного господарства, завжди пам’ятає наш університет. Випускники асоціюють наш університет з першим корпусом, на якому є барельєф лева. Лев - наш талісман. Коли до нас приїжджають випускники, то вони фотографуються біля нашого лева. 

До зоопарку разом з керівництвом НУВГП завітали і студенти вишу. Вони мали можливість бути не лише присутніми у мить підписання угоди про опікунство та встановленні таблички університету перед вольєром левів, але й потримати маленьку левицю, батьком якої і є підопічний НУВГП. Пообіцяли у виші і дати ім’я малюкові. Для цього організують серед студентства конкурс на кращу кличку для маленької левиці. Окрім опікунства над левом, у НУВГП вже декілька років співпрацюють з Рівненським зоопарком і в освітній сфері.

Микола Корецький, в. о. ректора НУВГП:

- В нашому університеті розвиваються напрямки агроекології, природокористування, водного господарства. Це спеціальності, що пов’язані з раціональним використанням природних ресурсів. Тому ми вважаємо, що в зоопарку повинні наші студенти проходити практику, бути ближчими до природи, виховуватись добрими, щасливими і порядними людьми.

За словами Миколи Корецького, кількість опікунів над тваринами у НУВГП невдовзі зросте. Нині вони запропонували усім навчально-науковим інститутам, яких в університеті є 9, долучитися до цієї доброї справи. Адже спілкування з тваринами та наближення до природи є корисним у вихованні та навчанні молодого покоління. А це один з пріоритетів у навчальному процесі Національного університету водного господарства та природокористування.

Схожі статті