+380673870816 +380673870816

Рівненські будівельники запросили на відвертий діалог міську та обласну владу

Мовчати набридло, відтак, вирішили поділитися наболілим. На відвертий діалог міську та обласну владу запросили рівненські будівельники. До компанії покликали також представників податкової та інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю. Втім, останні запрошенням знехтували та на зустріч не прийшли. 

Сьогодні виграти тендер на будівництво практично нереально, - бідкаються будівельники краю. Кажуть, влада чомусь віддає перевагу тим фірмам, чия цінова політика в рази більша, аніж у інших. Втім, головний будівничий області Юрій Сідлецький з цим не погоджується. Запевняє, перш ніж обрати переможця, детально вивчають усю документацію.

Юрій Сідлецький, директор Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА:

- Проходила тендерна процедура по Володимирецькому районі, по лікарні. Там була цінова політика 32 мільйони, а фірма запропонувала зробити за 19. Ви всі розумієте, що не може бути така різниця. Ми визвали цю фірму та перевірили матеріали і цінову політику та попросили, щоб вони надали цінову політику матеріалів й підтвердження виробників. Коли вони не дають підтвердження, тоді приймаємо рішення про те, що це недостовірні дані і відхиляємо таку пропозицію.

Чимало непорозумінь виникає у будівельників із податковою. Не зміг знайти з ними спільної мови й Ігор Мічуда. Як наслідок, підприємство, яким він раніше керував, оштрафували на 80 тисяч гривень. Чому так сталося, розповів і нашій знімальній групі.

Ігор Мічуда, голова правління ГО "Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області":

- Вони знаходять у ланцюжку виконавців робіт на їх погляд фіктивне підприємство та на всіх накладають штраф. Я вважаю, що це не правильно. Якщо я перевірив свого контрагента з яким я співпрацюю і він не є боржником, то я не мушу відповідати за подальші його вчинки. У нас було 5 підприємств і п’яте було проблемне. Яке відношення воно має до мене? Цього я не можу зрозуміти.

Не змогла пояснити цього і представник податкової Ірина Матвійчук. Каже, що ситуацію потрібно вивчати детальніше. Відтак, лише порадила надалі бути обережнішими.

Ірина Матвійчук, начальник інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ в м. Рівному:

- Можливо, відразу ця ситуація не може бути відкритою, тому що перевірити через п’яте, десяте дуже важко, тому потрібно бути обережними. Перш ніж робити якусь операцію, будь ласка, зайдіть на наш сайт та відкрийте вкладку платників податків і подивіться його історію. Тоді й зрозумієте, чи варто з ним взагалі мати якісь стосунки.

Часто перекриває кисень будівельникам і управління містобудування та архітектури. Бідкаються, інколи отримати дозволи на будівництво просто нереально. Управлінці зі свого боку пояснюють, що труднощі можуть виникнути лише тоді, коли апетити забудовника суперечать дозволеному.

Сергій Боліщук, заступник начальника управління містобудування та архітектури в м. Рівне:

- Інколи забудовник хоче більше ніж дозволено. Видача містобудівних умов, обмежень та будівельних паспортів для того і ведеться, щоб вставити його в рамки діючого законодавства.

Втім, це ще не всі проблеми з якими сьогодні зіштовхуються рівненські будівельники, - каже Ігор Мічуда.

Ігор Мічуда, голова правління ГО "Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області":

- В будівельників найбільша проблема - забрати гроші за виконані роботи, тобто є перебої з оплатою роботи, перебої з Казначейством і перебої з тим самим підписанням, і найболючіше питання – це штрафи.

Та розібратися із цим питанням будівельникам так і не вдалося, адже ніхто із представників інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на зустріч так і не з’явився, незважаючи на те, що їх на діалог запросили майже місяць тому. Втім, Ігор Мічуда сподівається, що рано чи пізно проблему космічних штрафів за дрібні огріхи все ж вирішать. У свою чергу всіляко допомагати у будь-яких питаннях працівникам цієї галузі пообіцяв і головний будівельник області Юрій Сідлецький.

Схожі статті