+380673870816 +380673870816

На Рівненщині відкрили центр соціально-психологічної реабілітації дітей

На Рівненщині з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах, працюватимуть по-новому та втричі довше. Віднедавна із ними займаються у нововідкритому центрі соціально-психологічної реабілітації, що в Олександрії. При потребі хлопці та дівчата зможуть проживати у закладі упродовж 9 місяців. Натомість раніше такі діти мали змогу перебувати тут усього 3 місяці. 

Нещодавно в селищі Олександрія Рівненського району розпочав свою роботу центр соціально-психологічної реабілітації. Нині тут проживає 22 дитини. Розрахований же заклад на півсотні вихованців віком від 3 до 18 років. Серед них 15-річна Діана. Дівчина розповідає, що вже зовсім скоро покине центр, проте ніколи не забуде того, що для неї тут зробили.

Діана, вихованка центру:

- Мені тут все подобається. Мені тут подобається спілкуватися зі всіма, у них хороше відношення до мене. Я сама з Острога. Потрапила сюди через те, що в мене мама психічно неврівноважена. Нині я сирота, проте зараз наді мною беруть опікунство і вже через декілька тижнів я поїду звідси. Мене забирають.

Під час реабілітації діти також мають змогу і навчатися, аби не відставати від своїх однолітків.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Тут працюють психологи як з дітьми, так і з батьками. Також тут є гарні умови і для навчання, і для проживання. Поки вони тут, вони мають змогу навчатися у світлих, хороших класах, де освітня база на досить хорошому рівні.

У закладі працюватимуть над тим, аби вивчити і вирішити проблему тієї чи іншої дитини та повернути її у сім’ю, або ж, якщо вона отримала статус позбавленої батьківського піклування, влаштувати до іншої родини. За словами керівника центру, нині в них є всі можливості для цього.

Сергій Якобчук, директор обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей:

- На сьогодні, я вважаю, центр може надавати послуги і юридичні, і психологічні дітям. Щодо медичних послуг, то в нас укладений договір з поліклінікою та з медзакладами. Є у нас лікар і медперсонал.

При центрі буде також і "телефон довіри". Тож спеціалісти зможуть надавати консультації дистанційно, а за потреби виїздити у проблемні сім’ї. Загалом, за останні 5 років кількість дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, яких вдалося охопити сімейними формами виховання по країні зросла приблизно на 20% і нині становить 82%. На Рівненщині ж один із найвищих показників – 92 відсотки.

Схожі статті