+380673870816 +380673870816

Управління Державної міграційної служби Рівненщини отримало відзнаку від Прем’єр-міністра

Більше тисячі рівнян цьогоріч виявили бажання отримати закордонні паспорти. Найгарячіша пора видачі відповідного документа припала на літні місяці. Нині у міграційній службі краю вже не так людно. 

Цього літа чимало туристів вимушено перенесли свої відпустки або ж і взагалі від них відмовилися через значну затримку видачі закордонних паспортів. Виникла вона через дефіцит бланків після того, як право на друк документів забрали у компанії "ЄДАПС" і передали державному поліграфкомбінату "Україна". Наразі, за словами начальника обласного Управління державної міграційної служби Лілії Драпчинської, усі паспорти, яких рівняни чекали влітку, видані.

Лілія Драпчинська, начальник Управління ДМС України в Рівненській області:

- Ситуація стабілізувалась. До Дня Незалежності нам надійшли усі дві тисячі паспортів на які очікували люди, на жаль, з порушенням терміну видачі. Видача в нас проходила в День прапора. В нас проходила така акція, що всі працівники до закінчення робочого дня видавали паспорти у вишиванках. Також в нас видача і в суботу, адже так громадянам зручно. Зараз ситуація стабілізувалась. Звичайний паспорт видається за місяць і за 10 днів – терміновий.

Проте, до обласної міграційної служби звертаються не лише українці, котрі хочуть отримати закордонний паспорт, але й іноземці, аби отримати громадянство України. Цьогоріч в управлінні вже оформлено більше 100 справ іноземців, переважна більшість з яких приїхали в Україну з пострадянських країн, наприклад, Росії та Білорусі.

Світлана Шевчук, начальник відділу по роботі з іноземцями та біженцями Управління ДМС України в Рівненській області:

- Звертаються в основному ті, хто має українське походження, наприклад, народилися чи проживали в Україні до 1991 року. Ми беремо саме цю дату, адже вона є визначною для підтвердження громадянства, адже тоді був прийнятий Закон України "Про громадянство України". Решта іноземців, які не мають таких правових підстав, звертаються до нас після 5 років проживання в Україні, наприклад, з Палестини, Сирії, Афганістану. Можливий інший варіант - змінити громадянство можна після того, як іноземець проживе два роки в шлюбі з громадянином або громадянкою України.

Ще одним документом, який видають у міграційній службі є тимчасова посвідка проживання в Україні. Подібний документ собі оформлюють з-поміж інших іноземці, які у шлюбі з громадянином чи громадянкою України або ж студенти, що приїхали до нашої держави на навчання.

Людмила Семенюк, головний спеціаліст відділу по роботі з іноземцями та біженцями Управління ДМС України в Рівненській області:

- На сьогоднішній день в нас 14 іноземних студентів. Вони навчаються в Острозькій академії та НУВГП. Також 7 громадян Республіки Гвінея виявили бажання навчатися в нашому університеті. Відповідно до отриманої візи вони будуть документовані посвідкою на тимчасове проживання в Україні.

Непоодинокі випадки, коли іноземці настільки вподобали нашу країну, що після закінчення офіційного строку перебування, залишаються незаконно, у статусі нелегала. Оксана Рябчук працює у міськвідділі обласної міграційної служби. Вона пригадує як в квітні в ході профілактичної перевірки вона випадково натрапила на двох нелегалів з Камеруну.

Оксана Рябчук, заступник начальника Рівненського міськвідділу Управління ДМС України в Рівненській області:

- Дані особи гуляли містом, пили каву. Ми їх зупинили і перевірили документи. Дійсно, вони були тут нелегально, з простроченим строком перебування. Вони нікуди не спішили, нікого не боялися, прогулювалися собі спокійно. Вони погодились, що перебувають тут нелегально. Сказали, що подорожують Україною.

Як зазначила начальник міграційної служби Рівненщини Лілія Драпчинська, нині збоїв у роботі як з громадянами України, так і з іноземцями немає. Це, а також вдале впровадження повної комп’ютерної бази населення області вивело обласне управління в четвірку кращих в Україні. Нещодавно служба була відзначена Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

Схожі статті