+380673870816 +380673870816

Рівненщину відвідала делегація хорватів

Минулими вихідними до Рівного завітали гості з Хорватії. Приїхали вони до нашого міста, аби вшанувати пам’ять свого співвітчизника, як вони вважають, видатного козака-характерника Олеки Дундича. Похований він у парку Шевченка. Туди і вирушили хорвати разом з представниками древнього роду Лимичів. 

Олекса Дундич, більше відомий рівнянам як Олеко Дундич - видатний воїн Червоної Армії, хорватського походження, який жив на початку минулого століття. Вічну пам’ять Олеко заслужив завдяки своїй бойовій вдачі та неординарним здібностям. Адже він, як стверджує посилаючись на проведені дослідження голова роду Лимичів Андрій Лимич, був військовим екстрасенсом. Його психологічний вплив на противника був не менш дієвим, аніж шабля та револьвер, з якими, до речі, Дундич був на "ти". Зухвалий та безстрашний він міг самотужки за лічені хвилини вбити більше 20 противників або ж вкрасти привабливу санітарку у всіх на очах. Тому пам’ять про цю величну постать бережуть як українці, так і хорвати.

Останні завітали до Рівного на запрошення товариства "Україна-Хорватія" і громадянської організації "Фонд роду Лимич". За словами Андрія Лимича, їх рід бере початок саме з Хорватії, де поблизу їхнього родового гнізда знаходилась батьківська оселя Дундичів. Саме тому вони сьогодні приділяють значну увагу налагодженню та збереженню тісних зв’язків між українцями та хорватами.

Андрій Лимич (князь Андримир):

- Ми є активними членами товариства "Україна-Хорватія" і маємо дуже тісні  контакти з ними. Ми їздимо в Хорватію. Товариство очолює екс-президент Хорватії Степан Меседж, з яким я мав офіційні зустрічі в Хорватії під час його президентства.

Представники товариства "Хорватія-Україна" приїздять на могилу свого співвітчизника Олеки Дундича вже не вперше. І не зважаючи на довгу дорогу, яку їм доводиться щоразу долати, питання щодо перепоховання земляка вони не піднімають.

Теодор Фрицький, заступник голови товариства "Хорватія-Україна":

- Він буде тут. Він тут воював, тут загинув і тут буде похований. Народ Хорватії і України матиме можливість пам’ятати його як великого воїна. 

Сам же Олеко загинув молодим. Його життя обірвалось на 24 році в бою біля Рівного. Похований він з усіма військовими почестями у парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. За польської влади у 1927 році прах безстрашного воїна перепоховали на Дубенському кладовищі, а влітку 1945-го вже за радянської влади вдалося повернути його назад. Це місце і сьогодні, як стверджує дослідник-біоенергетик з Хмельниччини Володимир Кобилянський, випромінює на декілька метрів позитивну енергетику і рівнянам корисно приходити та проводити час поблизу цього пам’ятника. Тому, на урочисте покладання квітів до погруддя Дундича зібралися не лише представники роду Лимичів та члени хорватської делегації, але й пересічні рівняни.

Схожі статті