+380673870816 +380673870816

День міста рівняни відзначили урочистим парадом та відкриттям парку імені Чайки

Рівному 730. Програма святкування цьогоріч видалась насиченою не лише різноманітними веселощами, але й пам’ятними подіями для рівнян.

Святкування 730 річниці Рівного минулими вихідними розпочалось з відкриття перейменованого парку поблизу стадіону "Мототрек". Адже саме 30 років тому, 25 серпня, колишній міський голова Рівного Віктор Чайка заклав перший камінь у створенні парку, який отримав назву парку "Автомобілістів". Дружина екс-мера Любов Чайка пригадує, що така ідея у її покійного чоловіка виникла спонтанно.

Любов Чайка, дружина Віктора Чайки:

- Коли я з ним інколи їхала в машині, то багато на що не звертала уваги, на відміну від нього. Ми як тут проїжджали, то чоловік звернув увагу, що тут гарна місцина і було б непогано на цьому місці зробити парк. І він тоді звернувся за допомогою до автомобілістів. Адже Віктор Анатолійович сам за освітою автомобіліст і працював тривалий час начальником обласного автоуправління. Тому він звернувся саме до тих людей, з ким він пройшов такий довгий шлях. Вони його підтримали, адже все це для людей.

Створений на місці занедбаного пустиря сквер, 30 років носив назву парку "Автомобілістів". Нині ж автомобілісти звернулися до чинного міського голови Володимира Хомка з пропозицією перейменувати парк "Автомобілістів" у парк імені Віктора Чайки. В свою чергу міський голова відразу відгукнувся на пропозицію вкотре вшанувати пам’ять свого визначного попередника.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Цей парк носитиме назву парку Чайки. Ми на сесії прийняли відповідне рішення. На мою думку, цінність цієї справи в тому, що зараз немає виборів і неможливо пропіаритись на цій темі. Скільки років вже пройшло, але його пам’ятають. Чайки вже немає, проте є парки, є вулиці, є будинки. 

На відкриття перейменованого парку прийшли не лише родичі Віктора Чайки та його колишні колеги. Але й рівняни, котрі пам’ятають, що для Віктора Анатолійовича Рівне було рідним домом.

Також серед знакових подій у програмі святкування 730 річниці міста, став святковий парад рівнян. Десятки колективів, ансамблів та організацій пройшлись центральною вулицею Рівного. Тут можна було побачити всіх, хто щодня працює задля добробуту та процвітання свого рідного міста. Спостерігали за святковою ходою не лише перші особи міста, а й представники закордонних делегацій, які завітали до Рівного саме на відзначення ювілею. Серед них посадовці з Болгарії, Росії, Словаччини та Польщі. Староста Радомщанського повіту Республіки Польща Роберт Закжевський залишився приємно вражений такою урочистою та різноманітною програмою святкування.

Роберт Закжевський, староста Радомщанського повіту Республіки Польща:

- В нас такі святкування відбуваються у великих містах. А якщо брати маленькі містечка як Радомишль, де проживає 50 тисяч, такі урочистості проходять по-іншому, все в меншому масштабі. Тому мені у вас дуже подобається.

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, вони ретельно готувалися до святкувань, аби представити наше місто закордонним гостям лише з позитивного боку.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я супроводжую їх, увесь час перебуваю з усіма першими особами. Ми робили все, щоб їм тут було цікаво і гарно. Сьогодні було свято ковалів. На мою думку, все пройшло вдало. 

У святковій ході рівнян можна було побачити не лише виступи творчих колективів та ансамблів краю. Головною вулицею міста також пройшлись і переможці міського конкурсу "Гордість міста". Після параду, святкування у Рівному продовжилося до пізнього вечора, кульмінацією якого вже традиційно став салют.

Схожі статті