+380673870816 +380673870816

Теплогенеруючі підприємства Рівненщини зменшують споживання імпортного енергоресурсу

На комунальному підприємстві "Березнекомуненергія" модернізують котельню. Тут встановлюють допоміжний твердопаливний котел, який працюватиме на місцевій сировині – відходах деревини та торфі. Відтак, за рахунок розвантаження газової котельні на користь твердопаливної тепловики Березнівщини планують заощаджувати 220 тисяч кубометрів газу щороку. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Тим часом вже 32 теплопостачальні котельні Рівненщини, а це майже чверть від загальної їх кількості, замінили імпортний енергоресурс на торфобрикети, дрова та відходи деревини, доповіли очільнику області Василю Берташу. Найбільше альтернативних котелень – вісімнадцять - у Дубровицькому районі. Також на користь місцевої сировини від газу відмовляються комунальники Дубенського, Сарненського, Березнівського, Рокитнівського, Володимирецького та Костопільського районів. Загалом теплопостачальники в райцентрах торік замістили альтернативним паливом 17 відсотків загального споживання енергоресурсу.

Разом із тим, виконуючи президентську стратегію щодо енергетичної незалежності, в області розробили ще більше трьох десятків проектів із переводу газових комунальних котелень на альтернативу, акцентував Василь Берташ. Загальна вартість реалізації енергоощадних заходів становитиме більше 41 мільйона гривень.

Тим часом впровадження цих проектів дозволить скоротити споживання імпортного енергоресурсу майже на 5 мільйонів кубометрів газу щороку. Відтак, інвестовані в енергонезалежність кошти окупляться за декілька років та зроблять регіон ще більш енергонезалежним.

Схожі статті