+380673870816 +380673870816

Фермери Рівненщини збиратимуть більше овочів, ніж торік

Господарі на 15 відсотків збільшили площі під моркву, капусту, столовий буряк, цибулю, а також картоплю, адже їм гарантували ринки збуту. А от із урожаєм зернових цьогоріч не склалось через затяжну зиму. На 10 % менше зерна зібрали аграрії цього сезону.

Затяжна зима все ж залишила свій негативний слід на врожаю. Постраждали найбільше зернові культури. На 10 % менше врожаю зібрали ніж торік. Попри складну ситуацію, аграрії заспокоюють, панікувати не слід, зернових вистачить, щоб забезпечити наш внутрішній ринок області. Більше того, ціна на ці культури цьогоріч впала, то ж і на подорожчання хліба очікувати не варто.

Дмитро Українець, голова обласної асоціації фермерів та приватних землевласників:

- На сьогоднішній день ціна за тонну зерна нижча. Якщо минулоріч була ціна – 2 тисячі і більше, то в цьому році 1600. Але хліб у нас буде і до хліба буде також. Ціна на хліб звичайно не збільшуватиметьтся.

Невтішна ситуація і з цукровими буряками на Рівненщині. Заводи області припинили своє виробництво цукру, відповідно й попиту на ці овочі немає. Що ж стосується інших культур, то фермери на 15 - 20 відсотків збільшили площі під моркву, капусту, столовий буряк, цибулю та картоплю. Вже нині агровиробники уклали договори з бюджетними установами на постачання шести тисяч тонн овочів.

Нині фермери мають і власний бренд - "Волинський екологічний продукт", що об’єднав майже три десятки господарств, яким професійні менеджери допомагають реалізовувати вирощене. Крім того, вони торгують і на ринках області. Ранні овочі з грядки до столу пропонують господарі Острозького, Гощанського та Млинівського районів. Єдина проблема – це недостатня кількість місць, де вони могли б зберігати свою продукцію.

Дмитро Українець, голова обласної асоціації фермерів та приватних землевласників:

- Нам не вистачає сховищ, щоб зберігати у нормальних умовах продукцію. Не вистачає приміщень, холодильних камер. Думаємо, що держава в цьому напрямку допоможе.

З нетерпінням очікують фермери й на створення оптового ринку сільськогосподарської продукції. Він займатиме площу 10 гектарів і буде розташований неподалік луцького кільця. Такий об’єкт обійдеться інвестору у 18 мільйонів доларів. Розпочне ж він свою роботу наприкінці наступного року.

Схожі статті