+380673870816 +380673870816

Мисливський сезон 2013 року розпочався

Із відкриттям сезону полювання на пернату дичину, і насамперед, у перші його дні перед природоохоронними органами та органами внутрішніх справ постають завдання організації контролю за безпечним використанням вогнепальної зброї на полюванні, її перевезення та недопущення випадків браконьєрства. Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Як свідчить статистика, упродовж мисливського сезону реєструються непоодинокі випадки порушень правил полювання, перевезення, використання вогнепальної зброї, що призводить до поранень, а часто й до загибелі людей.

Варто нагадати, що полювання на території України може здійснюватися на пернату дичину – із серпня, на копитних – з вересня і на пушного звіра – з листопада.

Так, із 3 серпня цього року вже відкрито полювання на пернату дичину у Вінницькій та Харківській областях. При проведенні в зазначених областях заходів, спрямованих на попередження надзвичайних подій на полюванні, працівники міліції вилучили вісім одиниць мисливської вогнепальної зброї. Надзвичайних подій допущено не було.

Відкриття полювання на пернату дичину в Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Севастополі розпочалося 10 серпня. В інших областях відкриття полювання заплановано на 17 серпня цього року.

Слід зазначити, що забороняється полювати без належного на те дозволу, а саме: без посвідчення мисливця, щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозволу на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка) та відповідного дозволу на право користування вогнепальною зброєю в разі її використання.

Водночас міліція вкотре наголошує мисливцям, що під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя має бути в розрядженому стані. Також забороняється полювати на відстані меншій ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

У той же час категорично забороняється стріляти на "шум", "шурхіт", у гілки та очерет, що хитаються, або ж у нечітко видиму ціль. Пам’ятайте, дотримання правил безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю врятує здоров’я та життя.

Схожі статті