+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у Пересопниці виявили давньоруське житло

У Пересопниці тривають розкопки. Цінні пам’ятки з глибин віків добувають не лише професійні археологи, а й студенти та навіть школярі. 

Лідія Соснова, студентка 4 курсу РДГУ:

- Ми відкрили об’єкт. Це житло. Зараз я в ямі господарській. Це господарська яма по якій будувалися стінки житла. Зараз я розчищаю її, щоб стінки були гладенькі і чисті, щоб побачити, що тут було.

Ось так вже із самого ранку студентка РДГУ Лідія займається розкопками древнього поселення на території Батьківщини української Першокниги – у селі Пересопниця. Ця древня земля зберігає в собі чимало таємниць, - розповідає дівчина і археологічна робота молоді побудована лише на ентузіазмі, вже має свої плоди. Ось на цьому об’єкті археологи розкрили напівземлянку доби Х-ХІ століть. Припускають, що саме тут колись була спочатку житлова, а згодом господарська споруда. Скоріше за все тут майстри виготовляли шкіряні вироби, про що свідчать відповідні знахідки.

Олексій Войтюк, старший науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею:

- Найяскравіший матеріал – кістяні проколки, шила, а також знайшли прикрасу кістяну, прясла давньоруські і керамічний матеріал.

Колекція знахідок постійно поповнює культурно-археологічний центр "Пересопниця", - розповідає його директор. Участь у дивовижному процесі пошуків беруть як студенти-волонтери, так і школярі. На черзі поповнення експонатами рибальського ремесла.

Микола Федоришин, директор КЗ "Культурно-археологічний центр "Пересопниця"":

- Реставрувавши експонат одразу стараємось його виставити, щоб бачили люди. Зараз лежить рибальство. Ще ніхто не зауважив. І я сам особисто два великих гачки тут знайшов. В нас вже є що показати.

Відтак, цікаві об’єкти досліджень й надалі будуть відкриті для відвідувачів і розвиватимуть археологічний туризм на Рівненщині зокрема, - переконує заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Варто відмітити, що в Україні розвиток туризму – це пріоритет. Президент наголошує на тому, що в Україні туризм потрібно розвивати. Наша робота, проект "Волинь – туристична", дуже активно розвивається, тому що Волинські землі дуже багаті на туристичні об’єкти. Це особлива історія.

Серед планів туристичного розвитку – відновлення та популяризація й інших історичних місць краю, а саме легендарної фортеці Тараканівського форту, Дубенської архітектурної пам’ятки ХІХ століття і Клеванського замку, родинного гнізда князів Чарторийських.

Схожі статті