+380673870816 +380673870816

Щороку Рівне на озеленення одного гектара витрачає 2700 гривень

Рівне – зелене. Благоустрій нашого міста, проблеми та перспективи сьогодні обговорили керівники обласного центру із представниками ради директорів Всеукраїнської корпорації "Укрзеленбуд". Члени асоціації мали змогу ознайомитися з роботою рівненського тресту зеленого господарства і комунальної галузі в цілому. 

Озеленене, квітуче і чисте. Так Рівне характеризують представники ради директорів Всеукраїнської корпорації "Укрзеленбуд". І хоча фінансування завжди не достатньо, - бідкаються представники місцевої влади, проте на фоні інших обласних центрів Рівне виглядає досить солідно. Головне у цій справі, - переконані чиновники – досвід і можливість бути почутими верхівкою влади.

Олексій Хмилецький, заступник міського голови:

- Досвід міст України сьогодні передається Рівному. Це дуже важливо, бо в нас міністерство то з’являється, то зникає. Відстає нормативно-правова база. І я впевнений, що керівники знизу проблему більше бачать, ніж керівники зверху. Вони знають, що треба робити, щоб міста були європейськими.

Дві тисячі сімсот гривень на один гектар витрачає Рівне щороку на озеленення. Київ на тисячу менше. Суми мізерні, - констатують фахівці з "Укрзеленбуду". В той час як на утримання одного гектара насаджень в Петербурзі виділяють 126 тисяч гривень. І це лише на утримання, - підкреслюють експерти.

Володимир Червоний, президент Всеукраїнської корпорації "Укрзеленбуд":

- На законодавчому рівні не менше семи тисяч повинно виділятися в Україні на 1 га. Але в умовах обмеженого фінансування Рівне тримається достойно. Єдина проблема – центральна площа. Там покрали троянди. 

Недостатнє фінансування, процес приватизації зелених господарств – це основні проблеми, які вдалося обговорили експертам під час робочої зустрічі.

Ірина Савчук, керуюча КП "Рівненський міський трест зеленого господарства":

- Я дуже рада, що ми змогли обговорити найважливіші питання. Коли не достає фінансування, то комунальні підприємства завжди потрібні. Коли фінансування буде 100 %, тільки тоді прийдуть приватники.

Візитом до міста гості залишились задоволені і навіть запозичили у нас кілька видів рослин, таких як колеус та бальзамін. Сподобалась їм також і технологія підрізання кущів у Рівному. 

Що ж до справ паперових, експерти спільно створили резолюцію - звернення до Кабміну та асоціації міст населених пунктів. Одна із вимог – запобігти руйнації кадрів тресту зеленого господарства в Україні і можливість обрання керівників на тендерній основі. Аби все було прозоро.

Схожі статті