+380673870816 +380673870816

Рівненські спортсмени на Дефлімпійських іграх здобули золоту, дві срібні та бронзову медалі

Золота, дві срібні та одна бронзова медалі – такий врожай зібрали на 22 літніх Дефлімпійських іграх рівненські спортсмени із вадами слуху. На Батьківщину із сонячної Болгарії вони повернулися 5 серпня. Нагадаємо, вперше за незалежність України збірна нашої держави здобула найбільшу кількість нагород та в загальному заліку посіла друге місце. Сьогодні із перемогою рівненських дефлімпійців привітав і очільник області Василь Берташ. 

Здобути перемогу не завадила навіть травма. Чемпіонка світу із дзюдо Катерина Гусєва знову довела, що вона найкраща і на 22 літніх Дефлімпійських іграх, які проходили з 25 липня по 4 серпня у столиці Болгарії – Софії. Вона виборола золото. Сьогодні Катерина зізнається, навіть гадки не мала, що може перемогти.

Катерина Гусєва, МСУМК з дзюдо, переможець ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор:

- За цей період часу з чемпіонату світу до Дефлімпійських ігор в мене не було жодних відкритих змагань ні в Україні, ні поза її межами. Змагального досвіду не вистачало. Була якась невпевненість, хоча всі в мене дуже вірили, мабуть, навіть більше ніж я. Через травму я боялася зробити зайвий рух, аби не травмуватися далі і зробити технічний кидок до кінця.

Втім, золото легко не далося. Тренер Катерини Михайло Романкевич розповідає, що довелося добряче попрацювати.

Михайло Романкевич, ЗТУ з дзюдо, тренер Катерини Гусєвої:

- Катя йшла до своєї медалі 15 років. У неї щодня дворазові тренування. Якщо на зборах, то це ще зарядка і плюс 2 тренування, тобто виходить 8-годинний робочий день у спортсмена.

Окрім Катерини на Дефлімпійські ігри до Болгарії поїхали ще двоє спортсменів із Рівненщини - Сергій Драч та Сергій Фролов. У загальному заліку із своїх видів спорту вони стали срібними призерами олімпіади. До золота українській збірній із футболу, як розповів Фролов, не вистачило зовсім трішки.

Сергій Фролов, МСУМК з футболу, срібний призер ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор:

- У фінал потрапили з Росією. Дуже сильний суперник. Більшість у нашій команді були травмовані, але ми грали до кінця. З рахунком 1:2 ми програли команді Росії.

Дякую за перемогу сказали рівненським дефлімпійцям і обласні чиновники. Втім, окрім теплих слів, очікує на них ще й матеріальне заохочення. Вони отримають понад 30 тисяч гривень кожен. Щоправда, невеликими порціями протягом року.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Нашим спортсменам виділена суттєва грошова винагорода. Також від області сьогодні врученні грошові сертифікати. Я ще раз засвідчую свою повагу до спортсменів, тренерів і сподіваюся, що на наступній олімпіаді ми ще будемо мати більше медалей.

Вперше за роки незалежності наша збірна на Дефлімпійських іграх здобула найбільшу кількість нагород та в загальному заліку посіла друге місце, поступившись лише східній сусідці – Росії. Загалом, українські дефлімпійці поповнили скарбничку 21 золотою, 30 срібними та 37 бронзовими медалями.

Схожі статті