+380673870816 +380673870816

Держспоживінспекція перевірила близько 300 підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту

Перед початком шкільного сезону завжди збільшується попит на дитячі товари, і не лише шкільного асортименту. Враховуючи актуальність цієї теми, Держспоживінспекція України та її територіальні органи вже перевірили близько 300 підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту, в яких встановлено понад 1000 порушень вимог законодавства про захист прав споживачів. Про це повідомила прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

Забраковано та знято з реалізації близько 20 тисяч одиниць, що становить 40% від перевіреної кількості. Найбільш характерними порушеннями вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації товарів шкільного асортименту є: невідповідність вимогам нормативних документів; відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки; відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, яка допомогла б споживачеві зробити свідомий і компетентний вибір.

Звернули увагу на порушення, що найчастіше виявляють спеціалісти Інспекції при перевірках: при реалізації дитячого взуття не виконуються вимоги норм чинного законодавства, що стосуються матеріалів для виготовлення устілки, яка обов'язково повинна бути шкіряною, а не синтетичною; при реалізації дитячих швейних і трикотажних виробів відсутня інформація про якість і властивості матеріалів, відсутня шкала розмірів і зросту, а також використовуються неякісні фарби. За результатами перевірки верхнього одягу, встановлено, що вміст поліефірних волокон перевищує 70%, тоді як за ГОСТом не повинно перевищувати 40, а підкладка костюмчиків складається на 100 % з поліефіру, тоді як його використання взагалі заборонено. У дитячих шкарпетках замість 100 % бавовни, що має використовуватися за нормативними документами - поліамід і еластан; при проведенні перевірки шкільних ранців виявлені неякісні основи кріплення, пошкодження плечових ременів, розірвані шви, деформація фурнітури, тобто те, що заборонено нормами чинного законодавства.

Схожі статті