+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обговорили проблеми шкільної освіти

Нові стандарти. В Острозькій академії обговорили проблеми та перспективи шкільної освіти в Україні. В громадському діалозі взяли участь як заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський, так і представники педагогічної громадськості сусідніх областей. 

Упродовж чотирьох годин фахівці обговорювали впровадження нових стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти нашої держави. У минулому році в Україні дещо реформували початкову ланку, започаткувавши нові навчальні програми. Цьогоріч зміни чекають на базову освіту, - розповідає заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський. Далі, за логікою, планують реформувати навчання у 10-11 класах, яке стане повністю профільним як у наших європейських сусідів. Зміни поступові, але суттєві, - констатують головні освітяни держави.

Борис Жебровський, заступник Міністра освіти і науки України:

- Почали з дитсадочків, з 1 класу. Перші-другі класи навчаються за новою програмою, всі підручники є. Що стосується вчителів, то мова йде про перепідготовку. Всі інститути післядипломної роботи давно мають свої плани. Все нормально.

Що ж до концепції профільної школи, то досвід сусідніх європейських держав свідчить: така форма освіти старшокласників доволі виправдана. Учні зможуть поглиблено вивчати сім основних предметів, решту - обирати за потребою. В індивідуальному виборі кожного школяра теж будуть певні складнощі, - констатують фахівці.

Іван Запорожан, директор департаменту освіти та науки Тернопільської ОДА:

- Ці питання важливі є і для держави, і для суспільства, і для реалізації дитини. Чи готова вона? Чи знає, що хоче? Цю роботу ми повинні проводити і в середніх класах. Цю проблему кожен регіон буде по-своєму розв’язувати. Адже у тих регіонах, де населення зосереджується в містах, легше вирішити проблему.

Хоча концепція профільної школи в Україні базується на запозиченні досвіду зарубіжжя, втім вимагає значної відповідальності з боку вчителів, шкільних психологів і батьків, аби учні мали можливість остаточно визначитися з баченням свого майбутнього, - вважають учасники громадського діалогу. Нова схема навчання у старшій школі має запрацювати у 2018 році. Однак, освітяни бачать передумови її реалізації на два роки раніше. Що ж до остаточного варіанту проекту концепції профільної школи, Міністерство освіти і науки планує затвердити його 27 серпня після обговорень.

Схожі статті