+380673870816 +380673870816

Напередодні відзначення 70-ї річниці трагедії в с. Малин у Рівненському інституті слов'янознавства відбулася зустріч чеської делегації з активістами міста

13-те липня 1943 року навічно увійшло в історію як акт небаченої жорстокості німецько-фашистських окупантів проти населення села Малин Млинівського району. Тоді було заживо спалено сотні чехів і українців. Нині щороку до села з Чехії приїжджають діти, онуки, родичі тих, хто мешкав тут раніше, вони йдуть до місця вічного спочинку представників двох народів — українського та чеського, які десятиліттями проживали разом на волинській землі. Напередодні відзначення 70-тої річниці страшної трагедії до Рівного на запрошення громадської організації "Чеська бесіда" завітали закордонні гості. Зустрілися вони з громадськими активістами міста не випадково саме в Інституті слов’янознавства. Адже до складу організації входять як студенти вишу так і вихідці з Чехії.

До Рівного разом із нащадками волинських чехів завітали також і високопосадовці країни.

З другої половини 19-го століття на території України проживало близько 40-ка тисяч чехів, нині їх залишилось вдесятеро менше. Сприяла цьому не лише війна, але й післявоєнний період.

В рамках свого візиту на Україну представники чеської делегації, окрім офіційних урочистостей безпосередньо на місці трагедії, залюбки поспілкувалися зі студентами Інституту слов’янознавства, котрі вивчають історію і культуру Чехії. Також вони поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим чехам у Другій світовій війні.

Схожі статті