Столичні кардіохірурги обстежили пацієнтів Рівненщини

Столичні кардіохірурги обстежили пацієнтів Рівненщини

Рівненську область із робочим візитом відвідав головний кардіохірург МОЗ України, директор Київського міського центру серця, професор НАМНу, заслужений лікар України Борис Тодуров. Разом із бригадою провідних столичних фахівців він побував в обласній клінічній лікарні, де обстежив та проконсультував краян, які мають серцево-судинні недуги. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Тим часом друга бригада кардіохірургів Київського центру серця за допомогою власної УЗД-апаратури оглянула маленьких пацієнтів обласної дитячої лікарні. У такий спосіб столичні фахівці виявляють хворих, котрим за медичними показами необхідні складні хірургічні втручання на серці, відтак скеровують їх у Центр серця.

Загалом медичною допомогою провідних столичних фахівців скористалися майже дві сотні мешканців Рівненщини. Відтак, їм не довелося їхати до столиці та витрачати час і гроші на дорогу. Окрім того, головним результатом візиту провідних кардіохірургів України будуть врятовані життя як маленьких, так і дорослих краян. Зокрема, торік в столичних кардіологічних закладах безкоштовно прооперували 73 діток із вродженими вадами серця.

Окрім того, Борис Тодуров поділився досвідом із місцевими медиками, а також прочитав лекцію щодо новітніх технологій у кардіохірургії для кардіологів, терапевтів, педіатрів, хірургів та реаніматологів Рівненщини.

За словами головного кардіохірурга України, ситуація із серцево-судинними захворюваннями сьогодні визнається не тільки соціальною проблемою, але і питанням національної безпеки. Адже кардіологічні хвороби є причиною смертей 66 відсотків українців. Задля цього необхідно децентралізувати кардіологічну допомогу та максимально наблизити її до людей. Рівненщина вже активно над цим працює, відзначив Борис Тодоров.

Відтак, вже здійснила прорив у наданні кардіологічної допомоги мешканцям краю. Так, Рівненщина – одна з областей, де кардіохірургічні операції роблять 24 години на добу без вихідних. Цьогоріч фахові лікарі успішно провели понад півтори сотні стентувань хворих з ішемічною хворобою серця та зробили майже 200 коронарографій. Окрім того, покращується матеріальна база обласної лікарні. Зокрема, наразі триває реконструкція кардіологічного відділення, також дооснащують кардіореанімаційне.

Довідково: наразі в області зареєстровано близько 600 тисяч хворих із серцево-судинними захворюваннями, з яких кожен другий страждає від гіпертонічної хвороби, кожен третій – на стенокардію. Щороку в області реєструється більше 900 випадків гострого інфаркту міокарда та понад 2,5 тисячі випадків гострих коронарних нападів.

Переглядів: 1262
Коментарі
14:36 30.06.2013
Валентин
Це прекрасно, що люди з далеких селищ, можуть отримувати допомогу спецеалістів єкстра класу. Ну хіба це не показник успішності реформування?
19:12 27.06.2013
Індіана
У той час коли одні тільки говорять та наговорюють, інші займаються реальними справами. МОЗ дійсно працює, і на мою думку це добре
18:47 27.06.2013
Алла Українка
Ну бачите, а хтось ще каже що в Україні проблеми з медициною. Бачимо ж, що Мінздрав дійсно працює і робить все можливе, щоб підвищити стан здоров’я своїх громадян.
15:56 27.06.2013
Рікі Мартін
Медреформа працює, це ж дуже добре! Гарна робота, мінздрав!
15:54 27.06.2013
Денди
Медреформа работает,это же просто отлично! В условиях когда в стране есть недостача врачей, МОЗ возит врачей по областям. Минздрав всё отлично делает!
13:53 27.06.2013
Крістофер
У нас є нестача лікарів у деяких областях, тому приємно чути, що вони , завдяки реформі, подорожують та обстежують паціентів.
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту