+380673870816 +380673870816

Рівне зробило крок назустріч Європі. Міська влада підписала Угоду мерів та зобов’язалася зменшити викиди СО2

Рівне зробило крок назустріч Європі. Міська влада підписала Угоду мерів та взяла на себе зобов’язання до 2020 року зменшити викиди СО2 щонайменше на 20%, сприяючи таким чином "зеленому" економічному зростанню та підвищенню якості життя рівнян. Нині високопосадовці спільно із спеціалістами працюють над планом енергетичного розвитку міста. Обіцяють, що до кінця року він вже буде готовий. Витратити на це планують 80 тисяч гривень.  

Міський голова Рівного змінює клімат. Володимир Хомко днями підписав Угоду мерів.

Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації Енергоефективних міст України:

- Місто Рівне стало одночасно і учасником угоди мерів, і подало заяву на членство в Асоціації Енергоефективних міст України. Я один із перших привітав Володимира Хомка з його обранням на загальних зборах Асоціації, які відбулися два тижні тому у місті Долина, на посаду віце-президента Асоціації.

Сьогодні підписантами Угоди мерів є вже тисячі європейських міст. Зокрема, в Україні зменшити викиди СО2 зобов’язалося 34 населених пункти.

Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації Енергоефективних міст України:

- Це добровільна ініціатива європейських міст. Вони беруть на себе зобов’язання зменшити викиди вуглекислого газу більш як на 20%, збільшити частку виробництва електроенергії за допомогою відновних джерел на 20% і зменшити використання викопних енергоресурсів.

У рамках угоди до кінця року Рівне спільно із спеціалістами повинно скласти план дій для сталого енергетичного розвитку міста. "Влетить" він у чималу копієчку. Аби все прорахувати, на це потрібно витратити 80 тисяч гривень.

Олександр Шумельда, директор ТОВ "Агенція сталого енергетичного розвитку":

- План є дуже складним документом. Це є опис всіх будівель, які є на балансі у міста, детальний аналіз того, скільки вони зараз споживають, детальний аналіз скільки вони спричиняють викидів СО2. Ми проводимо глибокий аналіз, бачимо якою вона є зараз та що потрібно з нею зробити для того, щоб знизити споживання як мінімум на 20%.

Зменшити споживання енергоресурсів – це не забаганка, а необхідність, адже за прогнозами, вартість енергоносіїв до 2020 року зросте у 5-7 разів і у міста не вистачатиме коштів, аби забезпечити усіх теплом. Врятувати ситуацію може лише економія. Стосуватиметься вона усіх: і транспорту, і промисловості, і комунальних та приватних будівель. Стежити за цим має спеціаліст з енергоменеджменту, щоправда такого у Рівному поки немає. Втім, чиновники обіцяють виправити ситуацію за один-два місяці та поступово працювати над підвищенням енергоефективності у місті.

Схожі статті