+380673870816 +380673870816

Скільки рівнянам коштує похід в лікарню?

Яка дорога наша безкоштовна медицина. Саме під такою назвою нещодавно вийшла публікація в газеті "Сім днів". В якій пенсіонерка ділиться своїм досвідом як їй і, головне за скільки в обласній лікарні видаляли апендикс. Із самою жінкою нашим журналістам зв’язатись не вдалось, телефон її вимкнений. Чи правду писала - наші журналісти вирішили перевірити особисто, завітавши в обласну лікарню. 

Заплатила майже дві з половиною тисячі гривень за лікування. Своїми враженнями від перебування в обласній лікарні поділилась пацієнтка, якій видалили апендикс. Невдоволення пенсіонерка висловила у письмовій формі в одній із місцевих газет, а також у зверненні до начальника обласного управління здоров’я. Наші журналісти вирішили перевірити, чи дійсно реєстрували таку пацієнтку в обласній лікарні.

Сергій Вовк, заступник головного лікаря з хірургії Рівненської обласної клінічної лікарні:

- Хвора Єщенко за три останні роки в нас не лікувалась. До нас ця хвора дзвонила і представлялась під різними іменами. І на пропозицію прийти та з’ясувати в кабінеті на що вона скаржиться, жінка відмовляється.

Тисяча триста п’ятдесят гривень на ліки, 700 - за анестезію, 70 – за постіль і навіть 40 - за УЗД. Такі суми жінка вказувала у статті, і додала, що іноді платила навіть сама не знаючи за що. Про подібні цифри нічого не знають у відділенні, де начебто лікувалась пацієнтка.

Віктор Ткач, завідувач відділення гнійної хірургії та проктології Рівненської обласної клінічної лікарні:

- Я не можу відповідати за всіх. Особисто мені ніяких грошей ніхто не давав. Вони примарні. Вони не схожі на об’єктивність.

В лікарні констатують, що справді, іноді медики змушені збирати в людей благодійні внески.

Сергій Вовк, заступник головного лікаря з хірургії Рівненської обласної клінічної лікарні:

- На жаль, заклад фінансується не в повному об’ємі, тому для виживання ми збираємо благодійні внески. Суми ми не називаємо. Вони платяться в нас на пошті або у відділенні банку.

Як лікують і скільки за це просять журналісти вирішили поцікавитись у самих пацієнтів.

Ольга Андріївна:

- Я п’ять операцій зробила тут і в мене ніхто нічого не просив. 

Рівняни під час вуличного опитування теж висловили свою думку.

Бліц:

- За кожну операцію, процедуру потрібно платити в залежності від її складності. 

- Всюди треба гроші. Пенсії мало.

- Вже сто років платимо за цю медицину. Хворіти не можна і жити немає за що.

- Ніхто нічого не допомагає. Вчора був в лікаря. Сказала мені, щоб я взяв талончика, а то не прийме.

Реальне фінансування державної системи охорони здоров’я в Україні здійснюється лише на 30%. Результатом такого "спонсорства" є те, що більше 50% медичного обладнання матеріально і технічно застаріле. Україна посідає останні місця в світі, коли мова йде про високотехнологічне обладнання. То ж лікарі констатують, що без так званих "добровільних" внесків тут не обійтися. Тільки хтось їх називає "здирництвом", а хтось - благодійною допомогою.

Схожі статті