+380673870816 +380673870816

На Рівненщині інваліди проти перевізників. Чия правда?

Інваліди проти перевізників. Чия правда переконливіша? В такій "дружній" атмосфері у стінах обласної адміністрації пройшла зустріч активістів громадської ради з автомобільними перевізниками, які працюють на маршрутах загального користування Гощанського та Здолбунівського районів. 

Висловились всі. Проте, чи були почуті? Інваліди по зору нарікають на перевізників Гощанського та Здолбунівського районів у поганому ставленні останніх до них.

- По мені не зовсім видно, що я незрячий. Водії мені кажуть, що в них вже є люди. У нас виникає дискусія. Мені на підтвердження інвалідності потрібно знімати окуляри. Я не винний, що я добре вдягаюся, люблю порядок і вимагаю це від інших. Я вас закликаю, шановні перевізники, будьте людьми.

Проте, перевізники подібні звинувачення відкидають. Натомість стверджують, що до людей з особливими потребами ставляться з повагою. А те, що безкоштовних місць в маршрутці всього два - це вже не їх забаганка. Проте, на збільшення їх кількості вони також не хочуть погоджуватись, адже держава не поспішає виплачувати компенсації за пільговий проїзд.

Валентин Демчук, президент ГО "Союз перевізників України":

- Перевізники теж люди і вони насправді допомагають усім, кому можуть і як можуть. Але не можна з них вимагати більше ніж вони можуть дати. Тут говорили, що 60% надходить компенсації. Це не так. Я знаю точно, що ця компенсація надходить в межах 10% від потреби. 10% від потреби перевізник може отримати і то, лише на приміських маршрутах. На міжміських маршрутах взагалі не передбачена така компенсація. Її немає і ніколи не було.

Юрій Ходаковський, голова Громадської ради при Рівненській ОДА:

- Ми що винні в тому, що вам не повертають гроші? Зараз я хочу надати слово представнику облдержадміністрації департаменту соцзахисту населення. Я прошу тиші. В нас тут не майдан і не базар. Працюємо конструктивно.

Валерій Микулич, начальник відділу пільг Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА:

- Вихід із цієї ситуації один - це запровадження адресної допомоги. Сподіваємось, що це стане можливим у 2014 році. А на рахунок перевезення інвалідів, то хочу сказати, що Закон України має найвищу силу і він вже передбачає перевезення інвалідів. Також в нас, в області, діє програма "Ветеран", яка передбачає першочергове перевезення ветеранів війни. Тут проблема глобальна, її необхідно вирішувати на державному рівні. Будемо сподіватися, що з 2014 року адресна допомога ввійде в дію.

Проте, поки посадовці сподіваються на держпідтримку, слабозорі стверджують, що їх часто водії буквально виштовхують з маршруток. Ті ж запевняють, що питання моралі не поставало б, якби проблема перевезення пільгових категорій населення була вирішена на державному рівні.

Сергій Овчінніков, голова правління ГО "Спілка водіїв":

- Я сьогодні взяв тарифи. На Рівненщині і ще у 3 областях тариф на перевезення найнижчий. Якби був більший тариф, певне, що перевізнику було б не так важко возити таку кількість пільговиків за власний рахунок. Ось в цьому розумному папірцю, дуже просто написано, що 44% населення України користується правом пільгового проїзду у міському та приміському транспорті. Майже половину населення України перевізники возять за свій рахунок. Зараз я кажу не про те, що в нас є негідники водії, котрі не мають нічого людського в душі. Я кажу, що проблему потрібно вирішувати комплексно, а те, що ми зараз поговоримо - нічого не дасть.

Допоки перевізники сподіваються вирішити проблему на державному рівні, активісти громадської ради беруть ініціативу в свої руки, намагаючись самотужки хоч якось вирішити спірне питання.

Юрій Ходаковський, голова Громадської ради при Рівненській ОДА:

- Питання дуже глобальне і широке. Ми його вивчаємо. Тому я попросив, аби ви написали звернення. Напишете звернення? А те, що ви тут Берташу написали, то віддайте йому самі. Ви пишіть на громадську раду і ми будемо розглядати.

 

Схожі статті