Венеція по-рівненськи. Жителі вулиці Пирогова живуть на воді

Венеція по-рівненськи. Жителі вулиці Пирогова живуть на воді

Венеція по-рівненськи. Жителі вулиці Пирогова вже 10 років живуть на воді. Адже підвали людей постійно підтоплені. За словами тамтешніх жителів, викопавши яму у 1,5 метри глибиною можна побачити воду. 

Жили та горя не знали. А тепер вже більше 10 років поспіль рівняни, які мешкають на вулиці Пирогова в приватних будинках мають холодну підлогу, стіни вкриті пліснявою, просівший грунт на подвір’ї. Таку картину можна побачити в більш як 10 будинках, в підвалах яких постійно стоїть вода. 31 будинок на Пирогова побудований ще у 1913 році, пан Петро мешкає там з 1976-го. Останні 10 років він живе на воді. Розповідає, що відкачувати її з підвалу марно.

Петро Морозюк, місцевий житель:

- Відкачувати її не можна. Будинок й так просідає. Якщо почати відкачувати, то тільки гірше буде. Бо вода сюди повернеться знову. Вона розмиває діри та робить ще гірше. 

На тій же вулиці 11 років працює приватна фірма. У підвалі, який займає близько 200 квадратів, вода також стоїть роками. А пояснень її раптової появи є декілька.

Олександр Чепа, підприємець:

- Спеціалісти із водозабору Рівненщини назвали дві основні причини. Перша - це коли Устю "одягли" в бетон, підпірна стіна друга додалася до залізниці і вода почала погано сходити. Друга - це те, що перестали вибирати воду з водозабору під мостом, що на Соборній. Там велика кількість води щогодини забиралась, а тепер воду стали брати з водогону в Горбакові. 

На воді живе вже близько 30 років і один з місцевих депутатів Любомир Гладун.

Любомир Гладун, депутат Рівненської міської ради, місцевий житель:

- Я, як депутат, вже 2 роки поспіль намагаюсь вирішити проблему підтоплення не лише вулиці Пирогова, але й  Дорошенка і Набережної. Пропонувались різні варіанти вирішення проблеми. Водоканал пропонував пробурити свердловину, яка б відкачувала воду. Але після детального аналізу вони відмовилися від такої ідеї, хоча кошти в міському бюджеті на це були передбачені. Друга ідея - це більш масштабна програма, яка розрахована на усе місто. Вона пов’язана з річкою Устя і її притоками. Але це довгострокова і дороговартісна програма. В міському бюджеті, на жаль, таких коштів немає.

Пан Любомир і надалі планує продовжувати піднімати питання підтоплення будинків на міських сесіях. Проте, коли будуть певні результати чоловік і сам не знає.

Переглядів: 1259
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту