+380673870816 +380673870816

У Рівному побільшало хворих на сальмонельоз

Обережно сальмонела! Збудник сальмонельозу нині під час спеки можна знайти у молочних та кисломолочних продуктах, фруктах та овочах, а також готових салатах, що реалізуються у супермаркетах міста. Наразі рівненські санепідеміологи не на жарт занепокоєні ситуацією із захворюваністю на цю недугу. Тому вони зібрали термінову нараду за участю представників гіпер- та супермаркетів і магазинів, аби наголосити на необхідності дотримання умов зберігання продукції в літній період. 

За прогнозами синоптиків цьогоріч літо буде спекотним і вологим. Це створює ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, котрі знаходяться майже у всіх продуктах харчування, які не належним чином зберігаються у магазинах. А це спричиняє спалахи харчових отруєнь та уражень шлунково-кишкового тракту.

Ірина Бондарчук, начальник відділу санітарного нагляду Рівненського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби в Рівненській області:

- Найбільш загрозлива ситуація складається із сальмонельозом. Нині практично щотижня на оперативних нарадах в нас реєструється від 5 до 10 випадків цього захворювання. За звітний період зареєстровано 40 звернень, коли минулоріч було лише 18. Є досить великий ріст даного захворювання.

За словами представників контролюючих інстанцій, нині чимало магазинів та супермаркетів нехтують основними вимогами зберігання та транспортування продуктів. Адже Закон України наразі суттєво обмежив кількість планових перевірок.

Василь Дмитриєв, в.о. начальника управління ветеринарної медицини в м. Рівне:

- Перевірки проводяться не частіше ніж 4 рази на рік. До початку перевірки ми повідомляємо за 10 днів в телефонному режимі чи письмово. Всі підконтрольні об’єкти діляться за низьким, середнім і високим ступенями ризику. Всі об’єкти, де є сировина тваринного походження, належать до об’єктів з високим ступенем ризику.

Проте, позапланові перевірки, за скаргами споживачів, працівники санепідемстанції можуть проводити неодноразово і без попередження. Результати ж подібних ревізій неприємно вражають. Серед основних порушень виявлених у гіпер- та супермаркетах, а також магазинах - недотримання температурних режимів, вказування дати фасування, а не виготовлення, відсутність супроводжуючих документів, сумісне зберігання несумісних продуктів, неналежний санітарний стан холодильників та морозильних камер, реалізація продуктів, які вже декілька разів повторно заморожувались.

Ірина Бондарчук, начальник відділу санітарного нагляду Рівненського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби в Рівненській області:

- Це стосується м’ясопродукції і морозива. Морозиво є продуктом, що не піддається повторній обробці, воно вже готове для споживання. І саме в ньому дуже добре розмножуються різні мікроорганізми, в тому числі сальмонельоз. Якщо ви повторно заморозили морозиво, то його в жодному разі не можна реалізовувати. Його необхідно подавати на списання.

Також виявили факти реалізації продукції, в якої закінчився термін зберігання. Усі ці порушення призводять до спалахів кишкових інфекцій і харчових отруєнь. Медики ж радять при перших симптомах нудоти, болю в животі, запаморочення не займатись самолікуванням, а відразу звертатись до лікаря. Тим паче, що така хвороба як сальмонельоз, в першу чергу вражає дітей.

Схожі статті